Co powinniśmy wiedzieć na temat żarówek led, a także czy opłaca się zamienić standardowe żarówki na tego typu światło?

Najnowsze wpisy

Jeszcze kilka lat wstecz światło led było drogie i nie każdy był w stanie sobie na nie pozwolić. Sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a tradycyjne żarówki skutecznie tracą na popularności. Do tego stanu rzeczy przyczyniła się Unia Europejska i jej zaostrzenie norm, odnośnie mocy żarówek.

Taśma led
Author: Martin Ilich
Source: http://www.flickr.com
Żarówki LED - jak wybrać? Wielu z nas zmuszonych zostało do rezygnacji z popularnych w Polsce „setek”, w związku z czym wielu z nas wybrało nowoczesne rozwiązania. A takim bez wątpienia są żarówki led, czy też taśma, którą znajdziesz tu - www.tasmy.malopolska.pl/tasmy-pakowe led smd 3528. Czy warto jednak zmieniać tradycyjne żarówki na współczesne ledy? Czy też to tylko trend, który szybko przeminie?Jakie są największe zalety posiadania światła led? Do najważniejszych zalet omawianego światła bez wątpienia wypada zaliczyć ich ekonomiczność oraz trwałość. Popularne ledy wymagają wybitnie mało energii, dzięki czemu zapewniają o wiele mniejsze rachunki, poza tym ich wymiana jest niezbędna niesamowicie rzadko. Powinniśmy również dodać, że ich sprawność, tzn. ilość dostarczonej energii przekształcanej w światło dziennie będzie na poziomie 80 - 95%. Standardowe żarówki mają o wiele słabszy rezultat, klarujący się na poziomie pomiędzy 5 – 10 %. Inną zaletą żarówki led jest możliwość ukierunkowania światła, możemy zogniskować promień światła bez potrzeby zakupienia reflektorów.
Jakie taśmy led wybrać?
Jakie są główne obawy dotyczące oświetlenia led?
Poza licznymi zaletami, z których wymieniliśmy wyłącznie kilka, wypada również wspomnieć o wadach w stosowaniu takiego światła. Największą wadą wydaje się dość wygórowana cena, która jednak zwróci się po dłuższym stosowaniu, gdyż raz zakupiona żarówka będzie służyła nam przez długi czas i przy tym okazuje się wyjątkowo oszczędna.

Następną wadą jest to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli standardowe oświetlenie, przez co czasami możemy odnieść wrażenie, że niektóre przedmioty są wykonane jakby z innych materiałów niż w rzeczywistości. Jak wszystko na świecie, tak samo diody led, posiadają także wady, jak i zalety. Aczkolwiek te drugie wydają się być o wiele istotniejsze i bardziej atrakcyjne niż ewentualne utrudnienia. Inne informacje