Ciekawe patenty w domach Polaków

Najnowsze wpisy

Dla wnętrza, w którym będziemy słuchać muzyki jak też oglądać filmy, dobrze jest zaplanować instalację multimedialną. System wideo i audio to ogromnie dużo kabli, które będą się kurzyć oraz plątać. Jeśli chodzi o pokój multimedialny warto pomyśleć o odpowiednich rurkach na kable wideo (np. od projektora) jak też głośnikowe. Jest dużo systemów kierowania inteligentnym domem. Inteligentne mieszkanie to dzisiaj bardzo popularne wyrażenie.


oświetlenie
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Jednak co to jest tak naprawdę? Inteligentny dom (do sprawdzenia na tej stronie) to układ sensorów i części wykonawczych wykonujących pewne działania na podstawie zaprogramowanego schematu. Sterowanie zintegrowane pozwala na kontrolę paru rodzai sprzętów za pomocą jednego przycisku. Innymi słowy za pomocą jednego inteligentnego klawisza albo panelu LCD możemy sterować tak oświetleniem, jak także roletami, ogrzewaniem albo systemem audio-video - porównaj z informacjami na tym portalu.

Inteligentne oświetlenie domu. Czym byłby inteligentny dom bez kierowania oświetleniem... Dzięki inteligentnej instalacji można swobodnie dobrać sterowanie oświetleniem. Nie potrzeba wielu włączników aby zapalić światło na korytarzu. Wystarczy jeden czujnik obecności, który w zależności od ruchu i oświetlenia zewnętrznego sam zapali światło. Dla utworzenia właściwego nastroju możliwym jest ustawienie dyskretnej sceny świetlnej. W inteligentnej instalacji włącznik oświetlenia nie jest przypisany do konkretnej lampy. Można to swobodnie skonfigurować, na np. włączać wiele lamp z jednego miejsca lub jedną lampę z wielu miejsc. Zawsze zdołamy to zmienić bez
oświetlenie
Author: BRW
Source: BRW
kucia ścian.


Żaluzje są dzisiaj bardzo często wykorzystywanym wyposażeniem budynku. Inteligentny dom pozwala na sterowanie nimi zależnie od blasku słonecznego, pory dnia lub życzenia domownika. Funkcja wyjścia z domu umożliwia samoczynne zamknięcie wszystkich rolet za pomocą jednego przycisku. Integralną częścią mieszkania jest zawsze system grzewczy. W systemach inteligentnego domu układy grzewcze można włączyć w system, a to umożliwia dowolne sterowanie temperaturą. Dzięki receptorom temperatury i zaworom regulacyjnym można swobodnie ustawiać temperaturę w pomieszczeniach. Ustawienie temperatur nocnych albo na czas wyjścia z mieszkania możemy wykonać z pomocą jednego kliku. Największą zaletą systemu inteligentnego mieszkania jest oszczędność. Sterowanie ogrzewaniem pozwoli na redukcja rachunków przez obniżenie zużycia energii.