Chcesz wybudować swój dom? Musisz zacząć od projektu!

Najnowsze wpisy

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy marzy o tym, żeby mieć swój dom z ogrodem. To marzenie aktualnie zwłaszcza wśród rodzin z małymi dzieciakami - przecież nic tak dobrze nie wpływa na rozwój dziecka jak możliwość spędzenia jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Jeśli zatem tylko masz możliwość postawienia własnego domu (strona polecana w temacie), zdecydowanie nie powinieneś się wahać - zwłaszcza jeśli masz działkę do zagospodarowania. Jeżeli nie - zacznij się za nią rozglądać. To rewelacyjna inwestycja, której z pewnością nigdy nie będziesz żałować.Jeżeli już zdecydowałeś się na budowę własnego domu, musisz nastawić się, że nie wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami. Praktycznie każdy, kto stawiał kiedyś własny dom (zapraszam tutaj...), bez wątpliwości wie świetnie, o czym mowa. Przy budowaniu domu spotka Cię sporo niespodzianek i niespodziewanych sytuacji, z którymi będziesz musiał sobie jakoś poradzić. Jedno jednakże jest właściwie pewne - z pewnością wydasz o wiele więcej funduszy niż początkowo założyłeś. Budowanie domu to właściwie worek bez dna, dlatego już na początku dobrze przemyśleć, na czym możesz zaoszczędzić bez pogarszania jakości swojego domu. Szczegóły znajdziesz na stronie.

Plan piętra
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Jedną z rzeczy, na których można oszczędzać jest dla przykładu projekt domu. Oczywiście musisz go mieć - bez niego nie dostaniesz w ogóle pozwolenia na budowę. Możesz jednakże zlecić zaprojektowanie swojego domu architektowi i zapłacić za to wiele pieniędzy, a możesz na przykład kupić gotowy projekt domu. Właściwie każde biuro architektoniczne ma tego typu projekty w swojej ofercie, zatem na pewno uda Ci się znaleźć coś fajnego- . Oczywiście nie będziesz miał wtedy pewności, że Twój dom jest unikatowy, jakie to jednak tak naprawdę ma znaczenie? W dodatku gotowy projekt domu potrafi być nawet kilkukrotnie tańszy od projektu, który zaprojektuje specjalnie dla Ciebie architekt. To zdecydowanie wielka oszczędność, którą dobrze wziąć pod uwagę.

Jeżeli tylko dobrze pomyślisz, wtedy znajdziesz więcej pomysłów na zaoszczędzenie pieniędzy w czasie budowania domu. Takie z pozoru niewielkie oszczędności potrafią zebrać się w całkiem niezłą sumę, którą możesz później przeznaczyć na przykład na zakup wyposażenia domu. W trakcie stawiania swojego domu praktycznie każda oszczędność jest na prawdziwą wagę złota.