Budujemy dom - parę sugestii, jak kupić dobry projekt.

Najnowsze wpisy

Sporo z nas śni o własnym kawałku gruntu oraz domku. Obecnie, można spełnić ten sen wciąż będąc młodym, dzięki konkretnego rodzaju dofinansowań z urzędów a także wysoko płatnej pracy zarobkowej. Dobrze jest zastanowić się, jaki dom będzie najdokładniej spełniał nasze wymagania, aby nie dać się ponieść.
wizja - dom
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio, niezwykle modne stały się projekty małych domów. Grunty dzielone są na małe kawałki, więc potrzebujemy większą kwotę, jeśli chcemy kupić parcelę pod duży dom. Małe domki są również oceniane, jako bardziej energooszczędne. Są znacznie łatwiejsze do ogrzania, łatwiej również utrzymywać niewielką powierzchnię w czystości. Ważne jest, abyśmy dobrze przemyśleli, ile tak naprawdę miejsca będzie nam potrzebne. Jak dużą chcemy mieć rodzinę, albo czy w domku chcemy prowadzić równocześnie biuro swojej firmy. Pomocne wskazówki: http://www.stahlton.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=133&Itemid=309.

dom jednorodzinny
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
O tym, iż dobry projekt jest podstawą sukcesu w takim przedsięwzięciu, nie musi się mamy nadzieję nikogo przekonywać. W jaki sposób się za to wziąć? Duże firmy architektoniczne z zasady dysponują dobrze przygotowaną witryną w sieci, do tego oferują pomoc w zakresie wyboru idealnego projektu do waszych warunków. Częstokroć mają również oddziały w różnych miastach, gdzie można także uzyskać doradztwo w tym zakresie. Niektórzy klienci decydują się na skorzystanie z usług lokalnych biur architektonicznych, co też jest rozsądnym wyjściem.dom - pejzaż
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli potrzebujemy więcej metrażu, lecz mamy niewielki kawałek ziemi, zawsze możemy rozważyć projekty domów piętrowych. Są one idealnym złotym środkiem, między wielkim domostwem, a małym. Wciąż na parceli zajmują tyle miejsca co niewielki domek, ale mogą posiadać metraż użytkowy dużego domu. Dzięki temu, pomieścimy dużą rodzinę albo swoje biuro, bez przymusu rezygnowania powierzchni użytkowej domu.

W Polsce nadal dużym popytem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Współczesna architektura nie każdemu przypada do gustu, bywa również, że w okolicy, gdzie mamy się budować, bardziej będzie nadawało się coś klasycznego. Dlatego projekty domów tradycyjnych są w ofercie prawie wszystkich biur architektonicznych. Mamy w związku z tym dużą możliwość wyboru, jeżeli ten styl nam odpowiada. Podczas dokonywania zakupu powinniśmy nie zapominać, iż dom (zobacz cięcie żelbetu) musi być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu, z tego powodu bierzemy pod uwagę nie wyłącznie wygląd zewnętrzny, ale również rozkład pomieszczeń w środku. Warto sobie odpowiedzieć na takie pytania jak: czy dom ma być parterowy czy piętrowy, ile pokoi potrzebujemy i na których poziomach. Zasadnicza jest decyzja o robieniu piwnic, bo to zasadniczo wpływa na koszty inwestycji. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy warunki zagospodarowania terenu w okolicy dopuszczają dowolną bryłę domu. Przeczytaj dodatkowe informacje: http://formularz.archipelag.mygreenspace.pl/.

Projekty małych domów są również często wykupywane ze względu na wysokość finansowej zapomogi z urzędu, szczególnie dla młodych małżeństw. Programy te ograniczają metraż domu, jaki jest objęty zapomogą. Można oczywiście wybudować lub zakupić większy dom - polecane -, ale w takim przypadku dofinansowanie będzie mniejsze. Popularność małych domów poprawiła się również przez wzgląd na niską dzietność. Nie wymagamy już mnóstwa pokoi, ponieważ młode rodziny chcą mieć jedynie dwójkę dzieci. Modne są także zmienione projekty domów piętrowych, gdzie zamiast pełnego pierwszego piętra, stawia się typowe półpiętro w formie poddasza. Dzięki temu nie traci się aż tak dużo z energooszczędności małych domów. Dodatkowo pokoje na tego typu półpiętrze będą miały ten wyjątkowy nastrój poddasza.