Budujemy dom - parę porad, w jaki sposób wybrać dobry projekt.

Najnowsze wpisy

Jeżeli podjęliśmy decyzję o budowie domu i zakupiliśmy działkę, przychodzi czas na znalezienie projektu. Wybór właściwego jest bardzo istotny i nie jest to zagadnienie proste.
dom jednorodzinny
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
O tym, iż dobry projekt jest elementem sukcesu w takim przedsięwzięciu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak się za to wziąć? Duże firmy architektoniczne zazwyczaj dysponują dobrze przygotowaną stroną w necie, do tego proponują doradztwo w zakresie wyboru idealnego projektu do waszych oczekiwań. Niejednokrotnie mają również oddziały w różnych miejscowościach, w których można również uzyskać doradztwo w tym temacie. Niektórzy klienci decydują się na skorzystanie z usług miejscowych biur projektowych, co też jest rozsądnym wyjściem. Sprawdź wizualizacje domów jednopoziomowych: https://www.archipelag.pl/projekty-domow/parterowe!


W naszym kraju nadal olbrzymim powodzeniem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Nowoczesna architektura (kliknij i sprawdź) nie każdemu się podoba, bywa też, iż w okolicy, w której mamy się budować, bardziej będzie pasowało coś klasycznego. Dlatego projekty domów tradycyjnych są w ofercie właściwie wszystkich biur architektonicznych. Mamy w związku z tym dużą możliwość wyboru, gdy ten styl nam się podoba. Podczas dokonywania wyboru trzeba nie zapominać, iż dom musi być zwłaszcza wygodny w użytkowaniu, z tego powodu należy brać pod uwagę nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz. Warto sobie odpowiedzieć na następujące pytania jak: czy dom powinien być parterowy czy piętrowy, ile pokoi będziemy potrzebować i na których poziomach. Istotna jest decyzja o wykonaniu piwnic, bo to odczuwalnie wpływa na koszty budowy. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy warunki budowlane w okolicy dopuszczają dowolną bryłę budowli.


Jeśli mamy wystarczająco dużą działkę wybór nie jest skomplikowany, lecz zdarzają też takie o nietypowych rozmiarach. W takim wypadku będą nas zainteresować domy na wąską działkę, które zobaczysz na stronie: https://www.archipelag.pl/projekty-domow/na-waska-dzialke. Nie warto jednakże bać się, że w związku z tym będzie jakiś problem. Ludzie nieraz mają akurat takie warunki na parceli, z tego powodu domy na wąską działkę pozostają w sferze zainteresowania architektów. Nierzadko już na stronie internetowej znajduje się odpowiednia zakładka, według jakiej możemy poszukiwać takich projektów. Są one zróżnicowane, nie trzeba się obawiać, że te projekty dotyczą jedynie małych metrażów.