Budowanie własnego domu - czy potrzebny jest Ci architekt?

Najnowsze wpisy

Jeśli zabrałeś się akurat za budowę swojego domu i zacząłeś przygotowywać budżet, z pewnością zdążyłeś się już zorientować, że jest to właściwie niekończąca się inwestycja.
Jeżeli nie zaczniesz oszczędzać na poszczególne wydatki, możesz być właściwie pewien, iż znacząco przekroczysz założony budżet, a równocześnie włożysz w stawianie domu wszystkie oszczędności. Na czym więc można oszczędzać?


Na początek - architekt


dom
Author: Paul Hudson
Source: http://www.flickr.com


Przy budowaniu domu z pewnością istnieją pewne opłaty stałe, których praktycznie w żaden sposób nie będziesz mógł zmniejszyć. Należą do nich między innymi opłaty za pozwolenie na budowę. Możesz jednakże trochę oszczędzić decydując się na gotowe projekty domów. Projekty znajdziesz na tej - https://www.horyzont.com/ stronie internetowej.

Oczywiście jeżeli masz pewną nietypową wizję swojego przyszłego domu, wówczas architekt jest Ci praktycznie niezbędny aby wykonać na przykład projekt domu parterowego z poddaszem, jednak jeśli nie masz żadnych nadzwyczajnych życzeń i chcesz po prostu mieć mały domek z ogródkiem, wówczas niewątpliwie powinieneś zdecydować się na gotowe projekty domów. Projekty domów do znalezienia Czytaj dalej - tutaj. Praktycznie każdy architekt ma coś podobnego w swojej ofercie - być może znajdzie się tam nawet projekt domu parterowego z poddaszem. Co bardzo ważne, takie gotowe projekty bez wątpienia są znacznie tańsze niż koszt zaprojektowania domu na Twoje indywidualne zamówienie. Jeśli chcesz na czymś zaoszczędzić bez straty jakości, wtedy zakup takiego gotowego projektu bez wątpienia będzie dobrym pomysłem.


idź do serwisu
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Kupuj w hurtowni!
Jeżeli masz dojścia do pewnych osób, które na przykład pracują w hurtowni rzeczy budowlanych, na pewno powinieneś to wykorzystać. Jeśli uda Ci się odstać materiały po cenach hurtowych, oczywiście dużo zaoszczędzisz.