Fototapeta, czyli fantastyczny, a przy tym niedrogi pomysł na zmianę twojego mieszkania!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Część ludzi fajnie czuje się w raz urządzonym domu. Oni nic nie chcą modyfikować. Niektórzy z nas jednak po pewnym okresie odczuwają nieodpartą potrzebę jakiejś zmiany. I dla nich przeznaczony jest ten artykuł.
Zdarza się, iż chcemy przeprowadzić niewielkie modyfikacje we wnętrzu naszego domu, ale przeraża nas większy remont. Nawet z pomocą całego dostępnego profesjonalnego sprzętu do malowania zapewne nie uda nam się wykonać go tak, by nie trzeba było potem gruntownie posprzątać. Gdy szukacie alternatywy, to może powinniście myśleć o fototapecie?
Fototapeta
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Oczywiście ścianę trzeba też do tego przystosować - inaczej w zależności od tego, czy znajdowała się na niej farba, tapeta czy też jest ona świeża, ale i rezultat, jaki możemy zyskać różni się widocznie od zwykłego malowania. W sprzedaży są fototapety nasączone klejem, który jedynie wystarczy aktywować przez kontakt z wodą, z tego powodu ich naklejanie nie jest procedurą trudną.

Gdy już zdecydowaliście się na fototapetę, w wyborze odpowiedniego obrazu najlepiej rzecz jasna wspomóc się siecią. Jeśli chodzi o wzory, to mamy do wyboru najróżniejsze Fixar fototapety miasta i widoki natury, zwierzęta i rośliny, malarstwo. Dla wielbicieli nowoczesnej architektury może przedstawiać fototapeta mosty najsłynniejszych konstruktorów albo wieżowce. Zdjęcia przyrody również mają na ogół duże powodzenie, lecz my dzisiaj chcielibyśmy zasugerować, jak interesująco zaaranżować te z innej kategorii, czyli dla przykładu fototapety miasta, które jest nam bliskie, czy jakie wspominamy z urlopów i innych wyjazdów. Zdjęcie (moja strona) części naszego ulubionego miasta może nam posłużyć jako motyw dominujący całego wystroju. Co powiecie tapetę z fragmentem Paryża czy Nowego Jorku, a potem dodanie paru przedmiotów, jakie stylistycznie będą do niej pasować? Nie muszą to nawet być duże sprzęty, wystarczy poszukać pośród materiałów, lamp (zobacz kinkiet łazienkowy nad lustro) czy pozostałych dodatków, które będą nam się odpowiednio kojarzyły. Taki manewr sprawi, iż na co dzień będziemy się czuć jak na wakacjach.Fototapeta może być też pobudką do działania. Na przykład dla podróżników właściwa powinna być fototapeta mosty przedstawiająca. Te najsławniejsze na świecie, czy taki obraz nie powoduje nagłej chęci ponownego wyjazdu?

Mamy nadzieję, że udało się nakłonić was do zastosowania tego rodzaju pomysłu w urządzaniu waszego domu.