Parę interesujących pomysłów na udekorowanie elewacji

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wygląd elewacji budynku determinuje styl całej nieruchomości. Zazwyczaj to właśnie ona wyznacza dobraną aranżację ogrodu i jest pierwszym elementem, na który skupiają uwagę idący w pobliżu ludzie.


ogród zimowy
Author: Baumann Wintergarten GmbH
Source: Saint-Gobain Glass
Nic zatem dziwnego, że temat dekoracji elewacji jest coraz bardziej popularny. Tynkowanie to najwygodniejsza oraz najczęściej obierana metoda wykańczania ścian zewnętrznych. Do wyboru istnieją tynki grubowarstwowe oraz cienkowarstwowe. Różnią się one między sobą metodą ich nanoszenia i końcowym wyglądem czy wytrzymałością na czynniki meteorologiczne. Jeśli chcielibyśmy, aby elewacja naszego domu posiadała wyprawy cienkowarstwowe, to powinniśmy wiedzieć, że stosuje się je na ocieplone metodą wilgotną dwuwarstwowe ściany. Takie wyprawy dostępne są w wielu barwach oraz nie wymagają malowania. Niestety są one dosyć mało wytrzymałe na działanie wilgoci. Z tego też powodu warto byłoby sięgnąć po w większym stopniu uniwersalne wyprawy akrylowe, które cechują się nieco mniejszą przepuszczalnością.


zbliżenie - dom
Author: ​ Diego Adan Rios
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o kwestię dekorowania elewacji przy pomocy tynków grubowarstwowych (zwane jako wapienne), to warto wiedzieć, że cechują się one wysokim stopniem wytrzymałości na szkodliwe oddziaływanie czynników pogodowych. Wykorzystuje się je jednak na murowane ściany, które wykonane są z cegieł lub z pustaków cementowych ceramicznych. Do nabycia są w jednolitym odcieniu oraz wymagają malowania. Elewacja może być też ozdabiana za pomocą farb natynkowych.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący i masz chęć uzyskać więcej danych na przedstawiany temat, to została opublikowana niezła strona (https://sklep.cristalstone.pl/), którą warto zobaczyć.

Jeśli zdecydujesz się na pozostawienie samego tynku na elewacji swojego domu, mógłbyś ją także spersonalizować za pomocą wspomnianych farb.


Na rynku obecnych jest dużo rodzajów różnorodnych emulsji, które przeznaczone są do używania na dworze. Jeżeli zależy Ci na intensywnych kolorach, które nie wyblakną po kilku latach, to warto zastosować farby akrylowe.