Najważniejsze zasady, których powinno się trzymać w czasie prac podczas projektowania kuchni w swoim domu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w większości domów i od jej dobrego rozplanowania zależy wygoda użytkowania i funkcjonalność. W praktyce przy każdej kuchni, czy będzie ona mała, czy duża, należy się chwilę zastanowić nad tym, jak wszystkie meble i sprzęty poustawiać. Paradoksalnie to często właśnie takie większe kuchnie będą sprawiać więcej kłopotów w czasie projektowania, niż małe. Wynika to z tego, że o ile w niewielkim pomieszczeniu wszystko jest blisko siebie, to w większym sprzęty można bardziej rozrzucić. I okazuje się czasami, że ktoś ułożył lodówkę, kuchenkę i zlewozmywak tak, że używanie ich jest zwyczajnie niewygodne.


Przy projektowaniu kuchni stosuje się często zasadę trójkąta, polegającą na tym, że między wyżej wymienionymi sprzętami odległości nie powinny wynosić więcej niż pewną wartość. Jeśli te proporcje się zaburzy, to rzecz jasna ze sprzętów można będzie można korzystać, ale czy to będzie to korzystanie całkowicie wygodne, to już nieco odmienna sprawa.Oczywiście reguła trójkąta występuje w wielu rozmaitych konfiguracjach, bo też i pomysłów na urządzenie tego pomieszczenia jest duża ilość.

W większych kuchniach nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby takich trójkątów było parę, wtedy trzeba się porządnie zastanowić, gdzie jakie urządzenia się znajdą. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda, jeżeli komuś się marzą kuchnie z wyspą (tak to wygląda). Tego typu rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w licznych domach, wówczas kwadratowa czy prostokątna powierzchnia będzie zabudowana jakimiś szafkami na środku, które będą tworzyć właśnie wyspę.


Wyspę można wykorzystać w rozmaity sposób. Niektórzy właściciele mają tam po prostu szafki z różnymi sprzętami i produktami, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby była tam gazowa kuchenka czy piekarnik. W czasie zastanawiania się nad koncepcją trzeba pamiętać o kolejnym ważnym elemencie, którym jest czystość w kuchni.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, to w tym miejscu jest notka z www, która także zawiera bardzo ciekawe informacje na prezentowany tutaj temat.

Z tego też powodu należy wszystko zaplanować w taki sposób, żeby pomieszczenie także było proste do wysprzątania.