Tradycyjny stolik drewniany można zastosować od zwykłych stolików na kwiaty po olbrzymie stoły na konferencjach międzynarodowych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Stolik drewniany jest podstawowym meblem znanym być może od początku cywilizacji świata. Zwykłe powalone drzewo było dla pierwszych osadników miejsce na stół. Mebel ten stanowi nierozłączny sprzęt wyposażenia każdego mieszkania.


drewniany stolik
Author: Andersen Pecorone
Source: http://www.flickr.com
Ilość projektów na zrobienie stolika jest ogromna. Można wyeksponować stoły od tradycyjnych po nietypowe. Też można zobaczyć stolik drewniany na czterech, trzech, czy jednej nodze. Drewno do tworzenia stołu może być toczone, graniaste, rzeźbione, powlekane czy proste. Rzeźbić stoły można w każdym rodzaju drewna. Użytkowanie stolika może być w zależności ot potrzeby i miejsca różna. Wejdź również na stronę: (odnowione meble) Budowane są stoliki różnorakie. Są stoliki do jadalni, składane, okrągłe, kwadratowe, trójkątne, owalne, ławy, kawowe również rzeźbione. Też z wielu gatunków drewna można skonstruować stoliki. Drewno to mocny materiał do robienia wyposażenia.

Wytrzymałość stołu zależy od materiału drewna, z którego jest zrobiony przedmiot. Wśród rodzajów stołów drewnianych są również do wyboru różne rodzaje, style, kształty, rozmiary, kolory oraz sposoby wykonania powierzchni za pomocą bejc, politur, lakierów. Stolik drewniany także może być ozdobiony warstwą okleiny, forniru. Wykonanie intarsji, czyli zastosowanie różnych rodzai drewna do ozdobienia elementów stolika daje oryginalny wzór. Zapraszamy na stronę:

zebranie przy stole
Author: Saeima
Source: http://www.flickr.com
Natomiast inkrustacja, to stosowanie elementów, takich jak rogi, metal, kości, kamienie, też szlachetne. Projektowane są stoły do pokojów dziecięcych, proste dla dorosłych, do biur, szkół i innych instytucji, oraz na specjalne zamówienia klientów. stoły mogą być w zależności od celu składane, też obniżane czy podwyższane. Są też przepiękne wyposażenie ogrodów, tarasów i balkonów. Mogą być również produkowane stoliki drewniane do różnego zastosowania czy wielofunkcyjne. Przykładem może być stół warsztatowy. Stolik drewniany może być wyposażony w półki również szuflady. Rodzajem stolika może być toaletka z lustrem, komoda też stolik pod komputer. Stolik warstwowy jest złożony z kilku stolików różnej wielkości i długości, które są używane w miarę celu lub chowane jeden pod drugi. Tak więc jak można zauważyć, stół może mieć różne funkcjonowanie, a co najważniejsze zawsze jest niezastąpionym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym.