Kąt dla małej damy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kiedy przyszli rodzice wiedzą już, że oczekują dziewczynki, tatusiowie wręcz skaczą z radości. Od zawsze marzyli o małej królewnie, którą mogą rozpieszczać do granic wytrzymałości i dla której staną się jedynym autorytetem.


lalka barbie
Source: http://www.sxc.hu/
Na pewno jeszcze w czasie ciąży mieliśmy gotowe plany względem pokoiku dla córki. A kiedy stajemy się całkiem pewni płci naszego dziecka i dowiadujemy się, że czekamy na córeczkę, możemy nareszcie przystąpić do niezbędnych prac. W wielu magazynach wnętrzarskich odnajdziemy wzory pokoików dla dzieci, a wśród nich własnie dla dziewczynek. Pomysłów na jego wystrój jest naprawdę mnóstwo. Jeszcze niedawno królowało przeświadczenie, że jeśli to dziewczynka, to pokoik koniecznie musi być pomalowany na różowo. Jest odcień kojarzony głównie z dziewczynkami ze względu na lalkę Barbie. Ale przecież istnieje tak wiele innych pięknych kolorów! Na szczęście, co raz częściej rezygnuje się z tej zasady i pokoje dla naszych córek błyszczą się wszystkimi kolorami tęczy. Na pewno nie należy wybierać ciemnych odcieni. Znów wraca do użytku szlachetna biel. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż wówczas możemy szaleć z elementami dekoracji.

Jeżeli chodzi o meble, to najkorzystniej prezentują się oczywiście drewniane, ale nie oznacza to, że inny surowiec jest zabroniony. Najważniejsze, by mebelki posiadały wymagane atesty. Kluczowym elementem jest, oczywiście, łóżeczko. W pierwszych miesiącach swego życia, to właśnie w nim nasza gwiazdka będzie spędzała najwięcej godzin. Musi więc posiadać porządny materac. Weźmy pod uwagę również to, z jakiej tkaniny jest zrobiona pościel. Nie chcemy przecież, aby podrażniła cieniutką skórę dzieciątka lub wywołała alergię.

Kiedy nasza córcia podrośnie, powinniśmy wzbogacić pokoik o nowe elementy. Każda młoda dama z pewnością ucieszy się z toaletki, przy której będzie spędzała całe godziny, strojąc się na wielki bal. Możemy także kupić małe kuchenki, czy też mini- kasę sklepową- w zależności od upodobań naszej księżniczki. Takie zabawki są bardzo dobre dla rozwoju naszej pociechy.