Czy urocza a równocześnie komfortowa łazienka to ideał?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Bajkowe aranżacje łazienek mają ten wyróżnik, że są bardzo designerskie i wszystko w nich współgra. Wyraźnym akcentem ostatnich lat albo nawet miesięcy jest wspaniałe oświetlenie, które nie tylko zapewnia łazience niepowtarzalny charakter, ale też oświetla w niej istotne obszary. Oferty sklepów z asortymentem wnętrzarskim są tak szerokie, że naprawdę jest się czym inspirować.

Oświetlenie
Author: Naika Esenalieva
Source: http://www.flickr.com
Zaaranżowanie funkcjonalnego oświetlenia to istotna sprawa przy przeorganizowywaniu łazienki, dlatego warto poświecić mu trochę więcej czasu i przeanalizować temat. Pomysłowo zaprojektowana łazienka to taka, w której jest wygodnie, co najmniej dwie osoby wykonujące osobne czynności nie przeszkadzają sobie i jest ją łatwo posprzątać.W aranżacjach najczęściej, poza pięknym wykonaniem, na główny tor wysuwa się fakt totalnego zagospodarowania wolnej przestrzeni i zmyślnego schowania gniazdek elektrycznych. Zwykle jest to czynność wskazana ze względów bezpieczeństwa, czasem gniazdka podszafkowe po prostu pasują do pomysłu architekta i wpasowują się w jego wizję naszej łazienki. Istotną sprawą jest to, by postawić na nowoczesne oświetlenie łazienki. W niej po prostu zawsze musi być jasno, żeby mężczyzna mógł bez trudu się ogolić, a kobieta pomalować się. Oświetlenie nowoczesne (najnowsze oferty) jest najczęściej ekologiczne i energooszczędne, a co za tym idzie rozmieszczone nawet w kilku miejscach nie pobiera dużo energii.
Gniazdka podszafkowe świetnie sprawdzą się kiedy trzeba podpiąć suszarkę, prostownicę lub elektryczną maszynkę do golenia czy szczoteczki do zębów. Ponieważ tych przyrządów można używać jednocześnie, warto zainstalować kilka takich gniazd elektrycznych (minimum 4). Możemy zrobić wspólną listwę z czterema kontaktami, ale – jeśli to możliwe – lepiej podzielić je na zasadzie 2+2. Będzie wygodniej i praktyczniej.

Nowoczesne oświetlenie łazienki sprawi, że będzie ona wyglądać pięknie i elegancko. Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie odświeży barwę ścian albo ceramiki, wydobędzie z nich ich rzeczywiste piękno, a nawet optycznie powiększy pomieszczenie. Oświetlenie nowoczesne np żyrandole stylowe odmieni atmosferę pomieszczenia - jasnej łazience nada lekko ocieplonej barwy, a łazienkę w drewnie uczyni jaśniejszą, lecz w pierwszej kolejności pozwoli nam codziennie z przyjemnością z niej korzystać.