Żarówka ogromnie odmieniła codzienne życie ludzi na całym świecie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Żarówka wynaleziona została przed wieloma laty i był to wynalazek który bardzo odmienił codzienne życie ówczesnych ludzi. Używane wcześniej świece były drogie, niebezpieczne i dawały kiepskie światło. Dzięki żarówce ludzie dostali możliwość pracy przez znacznie większy czas, co przyczyniło się do dynamicznego wzrostu gospodarczego. Żarówki w różnych odmianach stosuje się po dziś dzień, chociaż rola tradycyjnych, wypełnionych gazem z drucikiem w bańce szklanej cały czas maleje.
lampa
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Główną przyczyną tego stanu jest duży ubytek energii, w klasycznej żarówce tylko nieduża jej część będzie przetwarzana na światło, a reszta ucieka pod postawią ciepła.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę beton dekoracyjny, na której zgłębisz zbliżone tematy.

Dlatego też naukowcy od wielu lat badają nowe technologie, które pozwalają na zaoszczędzenie nieco prądu, ponieważ większość z nas używa przynajmniej kilku żarówek każdego dnia, i zmniejszenie zapotrzebowania na prąd dać może ogromne ekonomiczne korzyści dla wszystkich ludzi.
Żarówki są wszechobecne, starczy dookoła się rozglądnąć. Wiszą przy sufitach w lampach i żyrandolach, mają je także lampy podłogowe, znajdujące się w łazienkach i na korytarzach - praktyczne lampy przednie. Dzisiaj w coraz większej liczbie przypadków w miejsce typowej żarówki wkręca się żarówki halogenowe lub zyskujące coraz większą popularność lampy LED. Część z nich zużywa nawet siedemdziesiąt procent mniej prądu, jeżeli więc w mieszkaniu są dwie lampki dziecięce (zobacz lampy błyskowe na tej stronie), z których każda będzie świecić po kilka godzin każdego dnia, to w skali roku oszczędność na wymianie typowych żarówek na oszczędnościowe nie będzie mała.
lampa
Author: Jay Cross
Source: http://www.flickr.com
Co prawda w najnowocześniejsze żarówki trzeba na początku trochę więcej zainwestować, lecz odwdzięczyć się powinny długą, bezawaryjną pracą i niskimi opłatami na prąd.

Poza domem żarówki także można znaleźć w większości pojazdów, którymi się jeździ, każdy samochód musi być wyposażony w lampy przednie, oświetlające drogę przed nim, oraz tylne lampy w kolorze czerwonym. No i nie należy zapominać o przedmiotach, które ludzie noszą przy sobie, jak się okazuje w dużej części telefonów znaleźć można lampy błyskowe, które w razie potrzeby posłużą także w charakterze latarki.