Czas na wiosenny remont

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W momencie kiedy oglądając ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najprędzej, to najwyższa pora na dokładny remont. Wiosna to najlepszy czas na malowanie mieszkania. Możemy zaplanować od razu ogromne zmiany, położyć inne panele i od nowa zaaranżować nasze gniazdko, lecz niekiedy wystarczy jedynie pomalować ściany. W jednym i drugim wypadku będzie to duże zamieszanie a także koszty. Warto zatem odpowiednio się do tego przygotować.


Przed tym, jak rzucimy się do zwariowanych zakupów, stwórzmy dokładną listę artykułów, które nam są rzeczywiście potrzebne. Zastanówmy się też, jak ma się prezentować nasze mieszkanie i jaki rezultat pragniemy otrzymać. Możemy zrobić użytek ze specjalnych programów internetowych, które pozwolą nam zobaczyć, jaki kolor będzie się nadawał do naszych pomieszczeń. Kiedy już znajdziemy się w markecie, zapytajmy sprzedawcę, którą firmę najlepiej wybrać. Idealnym rozwiązaniem będzie z pewnością farba zmywalna. Przyda się ona zwłaszcza, jeśli w domu są mniejsze dzieci. Wiemy przecież doskonale, iż maluchy lubią pozostawiać ślady rąk właśnie na ścianach. Należy też mieć pojęcie o paru prostych regułach kolorystycznych. Nie zapominajmy, że ciemne barwy zmniejszą nam optycznie wnętrze. Z kolei chłodniejsze sprawią, iż pomieszczenie się „poszerzy”.

Gdy mamy już za sobą wybór upragnionego koloru, należy zakupić potrzebne akcesoria do malowania. drabiny aluminiowe to sprzęt, który przyda się również przy innych pracach, należy więc zaopatrzyć się w porządną i renomowaną markę. Przecież od tego, jaka okaże się drabina, może zależeć nasze zdrowie. Nie kierujmy się zatem jedynie ceną, ponieważ nasze zdrowie jest najważniejsze.
Najwyższy czas na kupienie wałka malarskiego, który może bardzo ułatwić nam malowanie. Zdecydujmy się na kupno szerszego wałka, jeżeli mamy do pomalowania duże wnętrza. Do bardziej precyzyjnych prac lepszy będzie pędzel. Ważne jest, aby nie leciała z niego farba na podłogę.


Przed remontem ochrońmy wszystkie meble budowlaną folią. Pamiętajmy także o taśmach malarskich, które pomogą nam zabezpieczyć sufit. Każdy remont to wielkie zamieszanie. Przygotujmy się do niego prawidłowo, a wtedy praca pójdzie gładko.