Małe łazienki w praktyce czyli w jaki sposób urządzić to pomieszczenie, jeżeli nie będzie się miało dużo miejsca.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Urządzanie niedużej łazienki jest nie lada problemem dla osób ją projektujących. Należy przecież zmieścić wszystkie niezbędne meble i sprzęty, pamiętając równocześnie o funkcjonalności oraz wygodzie. Łatwa sprawa to nie będzie, lecz przy pewnym wysiłku i wyborze odpowiedniego wyposażenia osiągnie się na pewno ten cel.


łazienka
Author: TwojaBateria.pl
Source: TwojaBateria.pl
Po pierwsze powinno się dokładnie określić, co będzie niezbędnym wyposażeniem, a co można sobie odpuścić.

Nie wiesz, co inny autor wzmiankuje o opisywanym w naszym wpisie temacie? Ten wpis z serwisu (https://megaglass.com.pl/sloje-szklane,c27,pl.html) wyjaśni Twe zagwozdki.

Przykładowo wanny są niezwykle wygodne i praktyczne, ale będą zajmować bardzo dużo potrzebnego miejsca. Warto więc może je sobie darować i zastąpić czym innym, bardzo dobrze jako alternatywa będą się sprawdzać brodziki z prysznicami - link do produktów.

Jednak jeżeli ktoś koniecznie uprze się przy wannie, to może pomyśleć albo o małej, nie zajmującej tak dużo miejsca, albo o wersji narożnej, pozwalającej na lepsze wykorzystanie powierzchni, którą się ma dostępną. W sklepach obecnie jest taka ilość różnorodnych modeli, że bez większych problemów można będzie dobrać odpowiednią wannę do wielkości łazienki.

łazienka
Author: Dakil Auctioneers
Source: http://www.flickr.com
Oszczędności na miejscu da się również zrobić przy innych elementach wyposażeniowych. Zamiast ogromnej, zajmującej dużo miejsca pralki można kupić model kompaktowy, mający znaczenie mniej głębokości. Smukła, wyższa umywalka również pozwoli zaoszczędzić kilka centymetrów, tak samo może być z WC - można znaleźć model, który ma niewielką głębokość, znowu na tym będzie nieco oszczędności.


Jeżeli się to wszystko pozbiera razem, to może się okazać, że dzięki odpowiednim decyzjom miejsca na podłodze łazienki robi się rzeczywiście dużo. W małych łazienkach oprócz wielkości mebli i sprzętów ogromną rolę będą odgrywać płytki podłogowe i ścienne (szerzej). Właściwie dopasowane potrafią zwiększyć optycznie przestrzeń, warto więc poznać zasady, których trzeba się trzymać przy ich zakupie. Na zakończenie warto jeszcze kilka słów powiedzieć o wyborze mebli. Także w łazience się one przydają, ale nie należy przesadzać z ich ilością, w zupełności powinny wystarczyć dwie nieduże szafki na podręczne przybory kosmetyczne.