Z jakiego powodu wybieramy meble kolonialne - poznaj nowe trendy w aranżacji wnętrz

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kolonialne meble oraz dekoracje wypełniają pokój aurą tajemniczości. Jak żadne inne przenoszą nas w najdalsze rejony świata. Być może to zasługa kolorów, tak innych od tych do których przywykliśmy? Rejonów świata, w którym powstały? Albo zapachu drewna?


Nie ma w tym nic zaskakującego – drewno egzotyczne posiada szczególnie ładne ubarwienie. Począwszy od energetycznej żółci, pomarańczy przez różne odcienie szarości. Poza tym, mają również wielce interesujący rysunek – od dyskretnie rozmytego do zdecydowanych wzorów. To dlatego z taką łatwością znoszą rywalizację z wszystkim znaną sosną tudzież dębem.

meble do jadalni
Author: Meutia Widodo
Source: http://www.flickr.com
Eksperci robią „wielkie oczy”, patrząc na patrząc na zastosowane w tym stylu motywy zdobnicze. Takiej mieszanki technik oraz form nie zauważymy w żadnym innym. W jakich okolicznościach narodził się ponadczasowy styl? Styl kolonialny powstawał w czasie, kiedy europejscy koloniści zaczęli zamieszkiwać w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą z Europy meble, zaś lokalni rzemieślnicy tworzyli ich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego zamożnego kupca, który trafia na Filipiny, udaje się do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to oni często zajmowali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Na wzór tej pięknej rokokowej, która przypłynęła z nim zza oceanu. Rzemieślnik posłusznie spełnił zadanie, lecz z innego gatunku drewna, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największym powodzeniem cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest charakterystyczny kolor i mocny deseń drewna, które można nabyć tutaj sprawdź ofertę.


Drewno orientalne jest również przyjemne w dotyku. Ława do salonu powstała z oleistego teku, gładkiego jak jedwab mango, lub ciemnego wenge spowoduje, że dom nabierze zupełnie nowego wyrazu.
Meble nie tylko prezentują się zjawiskowo. To samo możemy powiedzieć o zapachu, który roztaczają. To zapach wosków, po których możemy z dużą pewnością odróżnić meble kolonialne od tych produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu rozniosła się po całym mieszkaniu. Nie tylko wtedy gdy mebel niedawno przyjechał z salonu meblowego.