Wskazówki w jakich miejscach możemy kupić antyki

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, a co za tym idzie wakacyjne wyjazdy! Gdzie planujecie urlop? ? Polskie morze? A może zagraniczne wojaże? W każdym z tych miejsc na turystów oczekuje dużo pokus… w tym stoiska z wieloma przedmiotami! W wielu miastach funkcjonuje jeszcze tzw. pchli targ, na którym znajdziemy dużo interesujących rzeczy. Dziś napiszemy o tym, jak kupować antyki.

starocie
Author: bratty alli
Jeden z moich ukochanych pchlich targów znajduje się we Lwowie, w samym centrum miasta (dowiedz się więcej na blogu). Można tam kupić absolutnie wszystko, od czapek wojskowych z czasów II wojny światowej, przez srebrne patery, po meble, które pamiętają czasy naszych pradziadków. Zakupy na nim stanowią dla mnie zawsze nie lada gratkę. Tam właśnie znalazłam zestaw starych pocztówek z polskimi miastami, śliczną, bogato zdobioną posrebrzaną tacę, na której przynoszę gościom ciepłe napoje.
Poszukiwania najciekawszych rzeczy często trwają trochę czasu. Kiedy jesteśmymiłośnikami antyków, dobrym pomysłem jest poznać epokę historyczną, z której przedmioty nas szczególnie interesują. Dowiemy się wtedy, jakich charakterystycznych znaków należy szukać. Spytajmy pasjonata, który doradzi nam, w którym miejscu np.odnajdziemy datę wykonania przedmiotu. Nie zrażajmy się, gdy szafka czy wiaderko są mocno zniszczone. Możemy je samodzielnie odczyścić i odmalować, dzięki czemu zyskają drugie życie. Często w miastach odbywają się także tzw. garażowe wyprzedaże. Wiadomości o nich odnajdziemy na słupach ogłoszeniowych. Moda na nie przyszła do nas, za sprawą zachodnich programów telewizyjnych.
Wiele oryginalnych koncepcji na antyki i kupione na pchlich targach rzeczy ma internautka lou na swoim blogu: staroci
.