Łazienka doskonale urządzona, czyli na co można postawić

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kiedy planujemy urządzić łazienkę, głowimy się nie tylko nad tym, jak wykończyć ściany oraz podłogę, ale również nad tym, czy umieścić w niej wannę czy kabinę prysznicową. Wymienione rozwiązania mają zarówno mnóstwo zalet, jak i wad.

Remontując bądź wykańczając nową łazienkę,
łazienka
Source: pixabay
na pewno zastanawiamy się, jak ją urządzić. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć, jest wybór materiałów , które mają charakter wykończeniowy. W zdecydowanej większości jako materiał wykończeniowy decydujemy się wykorzystać płytki ceramiczne. Jest wśród nich zarówno wykorzystywana od dawna glazura, która może zostać wykorzystana tylko do wykończenia ścian łazienki, jak też płytki podłogowe. Nasza propozycja: . Sprzedawane płytki podłogowe to o wiele więcej możliwości do wyboru. Wśród płytek podłogowych ceramicznych znaleźć można obecnie bowiem nie tylko terakotę, ale też gres i klinkier - klinkier cennik. Gres i klinkier to materiały, które dają o wiele więcej możliwości zastosowania. W odróżnieniu od glazury, którą można zastosować jedynie na ściany,
prysznic
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock
te dwa ostatnie materiały można umieszczać zarówno na ścianach, jak też na podłogach. Drugą kwestią, którą powinno się rozważyć, jest podjęcie decyzji, czy do łazienki wstawimy wannę czy może kabinę prysznicową. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest na tyle duża łazienka, w której zmieści się zarówno wanna, jak i kabina z brodzikiem np. . Tak duże powierzchnie łazienek to jednak rzadkość w naszych domach. W większości z nich znajdzie się miejsce tylko na wannę bądź kabinę prysznicową.Kabina z brodzikiem jest na chwilę obecną rozwiązaniem wykorzystywanym niezwykle często. Naprawdę spora grupa osób, które stawiają na to rozwiązanie podkreśla przede wszystkim fakt, że wykorzystując kabinę prysznicową można zmniejszyć zużycie wody. Kąpiąc się pod prysznicem, zużyjemy zdecydowanie mniej wody niż w trakcie kąpieli w wannie. Dużo osób podkreśla również, że kabina prysznicowa jest idealnym wyjściem dla rodzin mających charakter wielopokoleniowy, a więc dla rodzin, w których żyją zarówno małe dzieci, jak i osoby mające już nieco więcej lat. Kabina prysznicowa, zwłaszcza model z płytkim brodzikiem, to rozwiązanie praktyczniejsze dla osób starszych. Zdecydowanie łatwiej skorzystają one z prysznica niż z mającej znaczną głębokość wanny.