Jak zaaranżować mały pokoik?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób umeblować małą przestrzeń, aby zachować chociaż odrobinę wolnego miejsca. Z drugiej strony każdy z nas chciałby posiadać w pokoju miejsce do leżenia, które pozwalałoby zachować wygodę i komfort podczas snu. Czasem może się zdarzyć sytuacja, w której zmuszeni jesteśmy kogoś przenocować i nie powinniśmy po prostu kupować małego łóżka. Chcąc zachować równowagę pomiędzy wolną przestrzenią a zagospodarowaniem pokoju należy dobrze przemyśleć cały plan meblowania naszego pokoju.


meble do pokoju dziennego marki Wajnert
Source: wajnert.pl
Rynek meblarski oferuje nam obecnie bardzo dużo ciekawych rozwiązań w tego typu sytuacjach (zobacz ofertę na stronie www). Jednym z ciekawych propozycji jest zabudowane biurko. Wielu z nas pracuje dużo przy biurku, zarówno jeśli jesteśmy studentami, jak i pracownikami w firmach, szkoda rezygnować z tego typu miejsca w pokoju. Dobrze jednak zakupić taki typ biurka, które nad blatem posiadać będzie kompleks szafek. Dobrze, aby przestrzeń blatu nie była zbyt duża, ale umożliwiała wygodną pracę. Trzeba jeszcze znaleźć miejsce na laptopa. Musimy więc nabyć takie biurko, które będzie posiadać pod blatem wysuwaną półkę, na której będziemy mieli możliwość umieścić komputer przenośny. Dobrze też, aby nad biurkiem wbudowane były lampki, żeby nie musieć umieszczać dodatkowego oświetlenia na blacie.

Istnieją też takie rozwiązania, które dają możliwość na niewielkiej przestrzeni mieć miejsce dla gości. Jeśli nabędziemy łóżko, które zamontujemy na pewnej wysokości, na antresoli, to pod spodem będziemy mogli jeszcze wykorzystać przestrzeń. Możemy nawet wtedy rozważyć wstawienie kanapy dla gości, nad którą zamontujemy łóżko (najpopularniejsze modele). Jeśli nie możemy zamontować łóżka na antresoli, to warto pomyśleć nad czymś takim jak narożniki z funkcją spania, albo po prostu małym składanym łóżku. Oprócz zabudowaniem biurka szafkami i półkami oraz montażem łóżka na czymś w rodzaju antresoli, można jeszcze pomyśleć nad umiejscowieniem telewizora i głośników czy innego typu sprzętu. Dzisiejsze telewizory można łatwo powiesić na ścianie. Głośniki natomiast można zamontować na specjalnych podstawkach wkręcanych również w ściany. Warto planując urządzenie pokoju w taki sposób, pooglądać też rozwiązania firm, które specjalizują się w zagospodarowaniu różnych tego typu przestrzeni.


Author: k.s.