Na przestrzeni lat powstało wiele ciekawych stylów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Na przestrzeni lat powstawało wiele ciekawych stylów, jakie odznaczały się popularnością wśród współczesnych sobie ludzi. Jedną z podobnych stylistyk jest na przykład art deco. Styl ten uformował się w latach dwudziestych XXw..
Podstawą była głównie jego geometryczność i harmonia form. Na dodatek, wszystkie elementy które były zgodne z jego założeniami charakteryzowały się wyraźnymi kolorami. Trzeba zaznaczyć, że art deco dotyczył wszystkich sfer ludzkiego życia, przykładowo mebli, obrazów czy architektury. Współcześnie, kiedy przeżywamy renesans stylów z przeszłości art deco obrazy znów są niezwykle popularne (porównaj - obrazy art deco" rel="nofollow">galeria art deco). Na rynku sprzedawane są nie tylko obrazy dzisiejszych malarzy, którzy bazują się na tym stylu. Z reguły galeria art deco posiada w swoich zbiorach też obrazy, które faktycznie pochodzą z tamtych czasów.

mieszkanie w stylu art deco
Trzeba podkreślić, że przedmioty, jakie były wówczas w praktyce wykorzystywane cechowały się rozmaitymi zdobieniami. Przykładowo niektóre elementy mebli były złocone. To z kolei wpływało na to, że nie były one dostępne dla przeciętnych nabywców. Art deco w ogromnej mierze czerpało ze stylów epok wcześniejszych, przerabiając je na współczesną modłę. Faktyczną esencją tego stylu jest chociażby popularny firm „Wielki Gatsby”, którego sceneria została umieszczona w latach 20 poprzedniego stulecia. Sam styl art deco miał być opozycją dla stylistyki secesyjnej. Aktualnie, stylistyka tego rodzaju jest dla dużej ilości osób nadzwyczaj interesująca, z tego powodu szukają oni oryginalnych przedmiotów, które są z nią powiązane. Do czasów dzisiejszych zachowały się na przykład liczne meble pochodzące z tego okresu, jakie można odnaleźć na przykład w antykwariatach.

Styl art deco w dalszym ciągu na żywo można oglądać w architekturze tego okresu. W Warszawie wprawdzie nie jest to łatwe, gdyż w zasadzie całe miasto zostało zburzone podczas Powstania Warszawskiego, niemniej również w stolicy Polski do czasów dzisiejszych zachowały się przykłady stylistyki art deco w co poniektórych kamienicach. Moda na przedmioty retro oraz vintage powoduje, że styl ten wraca do łask i znajduje dużo zwolenników. Rzeczywiście, jego bogactwo jest fascynujące, w szczególności przez wzgląd na istotną dbałość o formę.