Sprawdź jakie rolety są popularne

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wielkimi krokami nadchodzi sezon letni, mimo że w lutym czy marcu ciągle zdaje się to daleką perspektywą. Na razie są mrozy, na ulicach i trawnikach leżą hałdy śniegu, nieliczni myślą o tym, jak mogą sobie dawać radę w upalne dni, a to może być właśnie najdoskonalsza pora – poza ciepłą porą roku liczne rozwiązania, jakie pomagają przeżyć sezon letni bez kłopotów, jakie zwykle tym miesiącom towarzyszą, mogą być odrobinę tańsze, mimo że trudniej osiągalne.
Jeśli jednak komuś zależy na możliwie najtańszym zakupie takiego wynalazku, jak żaluzje wewnętrzne bądź zewnętrzne, warto pomyśleć o tym jeszcze w momencie, gdy za oknem śniegi, a na termometrze ciągle ujemne temperatury.

rolety
Oczywistym kłopotem latem są temperatury. Jedni dają sobie z tym radę, wykorzystując rolety, inni grube zasłony, jednak w nocy, kiedy najkorzystniej byłoby zostawić okno niezamknięte, trudno zachować kompromis pomiędzy spokojem a wygodą – wszak nie raz się zdarza, że w środku nocy przez okno nisko położonego domu do wewnątrz dostaje się osoba o złych zamiarach. Najlepszym rozwiązaniem i na dzień, i na noc, a przede wszystkim na tygodnie, które zamierzamy spędzić na urlopie: dwa tygodnie nad morzem, w górach, gdzie bądź, kiedy nie zawsze da się liczyć na pomoc sąsiedzką, są rolety zewnętrzne z firmy orlita.pl. główny kłopot z temperaturą jest rozwiązany – znakomita większość promieni słonecznych nie dochodzi do wewnątrz, a nocą, kiedy opuścimy rolety zewnętrzne rolety podtynkowe prawie do końca, okno można odemknąć na oścież, wietrzenie pomieszczenia odbywa się bardzo płynnie, a my możemy drzemać w spokoju.

Innym, nieco mniej oczywistym sezonowym problemem, odwiecznym utrapieniem ludzi mieszkających między innymi na przedmieściach, są roje owadów. Latające nad głową w ciągu dnia, dostające się do oczu i do posiłków, krwiożercze, a późniejszą porą czy nocą gnające bez zastanowienia do dowolnego źródła światła, choćby groziło to utratą życia – i ciągle kąsają. Można walczyć z nimi chemią, jednak może to być wbrew opinii toksyczne także dla człowieka i zwierząt; można stosować elektryczne lampy na owady, ale nie zdusi to problemu w zarodku. Zaniedbywanym, bezpiecznym i w gruncie rzeczy najlepszym środkiem na owady są moskitiery (sprawdź tutaj). W Krakowie i innych wielkich miejscowościach ten kłopot może zdawać się trochę mniejszy, ale wciąż się objawia, a moskitiery są w każdym aspekcie najlepsze, zwłaszcza, że jest to nieduży wydatek, jednorazowy i na długi czas.