Budowa swojego domu – wady oraz zagrożenia

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Własny dom – jest niezwykle ważny dla większości osób. To w nim zwykle czujemy się w pełni bezpiecznie, to w nim ukrywamy się przed całym światem, to w dumy odpoczywamy, „ładujemy baterie” po ciężkim dniu pracy i uciekamy przed kłopotami. I pewnie każdy z nas ma własną wymarzoną wizję rodzinnego domu. Każdorazowo więc może on wyglądać nieco inaczej. Na przykład są osoby, które nie wyobrażają sobie życia poza miastem – dla nich ideałem jest zazwyczaj przytulne mieszkanko w bloku. Wówczas czują się najlepiej.


Plac budowy
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Cieszy ich, że mają wszędzie blisko, że zaledwie parę kroków dzieli ich od marketu, że wokół nich znajduje się wielu ludzi. Inni natomiast bardzo cenią sobie prywatność. Stąd też od mieszkania w mieście dużo bardziej preferują własny, postawiony na działce dom (oceń), do którego nie będą miały wstępu żadne osoby, których nie zechcą zaprosić.

Ta druga grupa jest chyba nawet bardzo duża. Wiele osób twierdzi, że opcja posiadania własnego domu poza miastem jest dla nich atrakcyjna. Jednak nie wszyscy na to w praktyce się decydują. Przyczyny bywają jeśli o to chodzi zróżnicowane. Często zwyczajnie boimy się budowy własnego domu. Wiemy, że jest to kosztowne i oczywiście poważne przedsięwzięcie, którego nie zrealizujemy ot tak, od ręki. Trzeba także zarezerwować na to minimum rok czy dwa, a zwykle jest to nawet o wiele dłużej. Sprawdź: .

Musimy przygotować się na to, że będziemy wybierać rozmaite materiały budowlane, dodatki (np. pigmenty do farb), sprzęt itp. Poza tym z pewnością wszyscy wokół będą czuli się w obowiązku, by przedstawiać nam różne porady budowlane, ale i krytykować dane posunięcia. Budowa domu wymaga zatem w praktyce wiele samozaparcia i dobrej organizacji. Nie mówiąc oczywiście o sprawach finansowych. Ta kwestia bywa bardzo często najcięższa. Przecież, by zbudować dom należy mieć naprawdę sporo pieniędzy. Dla zaciekawionych: .


budowa domu
Author: Röben
Source: Röben
Mało kogo stać, aby od ręki sfinansować taki wydatek. Z tego względu sporo osób zaciąga kredyty. Jednak taki kredyt także wiąże się z poważnym stresem, w końcu jest to na ogół zobowiązanie na długie lata. A więc: i tak źle, i tak niedobrze. Trudno podjąć właściwą decyzję, zrobić coś, co do czego będziemy w zupełności przekonani. Jeśli natomiast jesteśmy przekonani, że własny dom to coś, o czym naprawdę marzymy, warto działać i robić wszystko, by go mieć.