Urządzając ogród oprócz rozplanowania roślinności ważne jest wykorzystanie odpowiednich dekoracji oraz elementów uzupełniających.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kamień jest na pewno ponadczasowym i dekoracyjnym elementem, ze względu na swoją trwałość i zróżnicowaną strukturę zarówno, jeżeli chodzi o rozmiary, jak i kolory. Generalnie, istnieje też wiele odmian kamieni, z czego najpopularniejszy jest podział na kamienie naturalne i kamienie polne, a więc przede wszystkim otoczaki. Ich rodzajów jest bardzo dużo. Najpopularniejsze kamienie naturalne to wapień, kwarcyt czy sjenit. Jedne są bardziej, inne mniej odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych i adekwatnie do tego znajdują swoje zastosowanie w ogrodzie.


kamień
Author: Bruk-Bet
Source: Bruk-Bet
Kamienie do ogrodu stosuje się w różnym celu – do wykończenia nawierzchni, czyli między innymi ścieżek i chodników (np. granit), do postawienia ogrodzenia (np. kwarcyt), a także do wykonania elementów ogrodowych tego rodzaju jak grill grill gazowy outdoorchef czy skarpa. Umocnimy przy jego pomocy także strumyk, czy skalniak. Wreszcie kamień stosuje się w budowie fontann, figurek i innych ogrodowych ozdób. Jego wykorzystanie jest więc bardzo szerokie. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Zobacz stronę autora: Kohut


Jeśli rozważamy kamienne elementy w ogrodzie trzeba będzie o nie odpowiednio zadbać. Mimo bowiem niemałej wytrzymałości kamienia, element tego rodzaju, podobnie jak każdy inny naturalny surowiec może z czasem ulec uszkodzeniu. Aby jednak na długo zachował swoje właściwości należy odpowiednio pielęgnować kamienne murki czy figurki.
kamień
Author: Libet S.A.
Source: Libet S.A.
Należy przede wszystkim systematycznie oczyszczać surowiec z możliwego osadu, powstałego w wyniku zanieczyszczeń czy gromadzenia się mchu. Jeżeli osad nie jest duży można się go pozbyć za sprawą zwykłej wody z mydłem i szczotki.

Sprawdź autorski serwis (http://pomagier.eu/) - trzeba kliknąć na umieszczony poniżej link i w tekście możesz poczytać dodatkowe informacje na ten interesujący temat.

Jeśli chodzi o silniejsze zanieczyszczenia trzeba użyć specjalnych preparatów, dedykowanych do pielęgnacji kamienia. W sprzedaży oferowane są w rozmaitych cenach, więc z powodzeniem wybierzemy dla siebie odpowiedni środek. Więcej zobaczysz na stronie: Nietypowe kamienie

Aranżując ogród warto również rozważyć tzw. świecące kamienie. Są one doskonałą dekoracją, a nocą oświetlają ogród wyznaczając na przykład ścieżkę przy domu jeżeli otoczymy ją właśnie tego rodzaju kamieniami.