Podstawowe zastosowania stali w przemyśle, jak powinno się dobierać jej rodzaj w zależności od przeznaczenia.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Współczesny przemysł używa ogromne ilości różnych postaci stali. Szczególnie dominują tu jego dwa główne rodzaje, to znaczy motoryzacja oraz budownictwo. W przemyśle budowlanym stal jest wykorzystywana na różne sposoby. W klasycznych konstrukcjach, opartych na betonie, stal spełnia zadanie wzmacniające, dzięki użyciu zbrojenia betonowe elementy mają dużo lepszą wytrzymałość mechaniczną, umożliwiając tym samym budowanie wysokich obiektów.
Zobacz ofertę lemieszy: .

Za to w nowoczesnych konstrukcjach czasami cały szkielet zrobiony jest właśnie ze stalowych elementów, a później obudowywany ścianami i materiałami wykończeniowymi. Nie można również zapomnieć o stali używanej na ściany i dachy różnych obiektów, takich jak magazyny albo hale produkcyjne. Blachy czarne stosowane w takich obiektach zapewniają odpowiednią mechaniczną wytrzymałość (zobacz przykłady: ), a jeżeli dodatkowo użyje się ocieplenia, to również termiczną.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy wpis, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo absorbujący news pośrednik nieruchomości koszalin.

Oprócz tego elementy wykonane ze stali są często używane przy ogrodzeniach, jako panele oraz słupki.
Rury
Author: TECE Sp. z o.o.
Source: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Kolejnym bardzo dużym odbiorcą stali jest przemysł motoryzacyjny. Cała samochodowa karoseria wykonana jest z cienkiej, pomalowanej blachy, również wiele podzespołów też jest opartych na tym materiale. Jednak o ile blacha na karoserie jest taka zwykła, najpopularniejsza, to w przypadku części napędowych czy układu zawieszenia musi być to już stal znacznie lepsza jakościowo. Do wytwarzania mechanicznych części stosuje się specjalne gatunki, zapewniające odpowiednią wytrzymałość w trudniejszych warunkach pracy.

Zobacz ponadto: .Sporą ilość stali, także lepszych gatunków, zabiera też przemysł maszyn budowlanych. Wprawdzie produkuje się ich znacznie mniej, niż samochodów osobowych ale ze względu na specyfikę swojej pracy będą one wymagać najlepszych materiałów. Tu bardzo dobrze sprawdzają się trudnościeralne odmiany stali, części takie jak łyżki koparek, różnego rodzaju osłony albo rury hardox bez większego problemu poradzą sobie w każdych warunkach, zapewniając bezawaryjną, długą pracę przed wiele kolejnych lat.