Patelnia grillowajako jedno z naczyń do tworzenia potraw

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Patelnia grillowa to jedno z naczyń do przygotowania potraw, które powinno się posiadać w wyposażeniu kuchni. Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów patelni grillowych, które różnią się osłonkami, grubością dna i ceną.


Patelnia grillowa tym odróżnia się od innych, że posiada pofalowane dno, w jakim nagromadza się wytopiony tłuszcz, zamiast wsiąkać w mięso. Niektóre modele patelni grillowych można wstawiać do piekarnika, zaś zależnie od techniki skonstruowania, oraz zastosowanych materiałów jest możliwość z nich korzystać nawet na płytach indukcyjnych. Kształty i wymiary patelni grillowych są przeróżne. Mogą być owalne, koliste, prostokątne, oraz kwadratowe, posiadać trzymanie z tego samego materiału, bądź wyłożony drewnem, lub tworzywem nienagrzewającym się, niektóre uchwyty są odłączane.


gotowanie
Author: Websenat
Source: http://www.flickr.com


Najbardziej popularna jest patelnia grillowa z żeliwa, aluminiowa, względnie stalowa. Właściwości materiałów z których pozostały skonstruowane mają nadzwyczaj wielki wpływ na szybkość nagrzewania się patelni, także metoda grillowania. Osłonki zaś odpowiadają za udogodnienie utrzymania patelni grillowej w schludności, nieprzywieranie potraw.
Prawidłowe używanie i konserwacja patelni grillowej jest niezwykle znacząca, bowiem od tego zależy długość jej użytkowania. Przed pierwszym zastosowaniem patelni dobrze jest dokładnie przeczytać instrukcję i dokładnie się do niej stosować.

W sytuacji, gdy będziesz szukać analogicznych materiałów, to te wskazówki z pewnością będą dla Ciebie niesamowicie pomocne.

Te stworzone z żeliwa trzeba zaimpregnować zgodnie z zaleceniami wytwórcy, nie wolno stosować ostrych przyrządów.


Nie można na gorącą jeszcze patelnię wlewać zimnej wody, gdyż może to nadwyrężyć jej osłonkę, nie należy patelni grillowych czyścić ostrą gąbką, lub szczotką .