Jakiego rodzaju zaczep trzeba zalożyć do drzwi stalowych?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Zaczep taki montuje się w drzwiach, które utrudniają wstęp do określonych pomieszczeń. Są montowane w prostych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w biurowcach.


Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu
Author: Isover
Source: Isover


Mamy na myśli zaczep (ciekawe porady) elektromagnetyczny. Do obiektów, w jakich jest najważniejsze ograniczenie wstępu ludziom nieuprawnionym, trzeba montować elektrozaczepy zwykłe, które zostają odblokowywane po otrzymaniu napięcia. Wówczas uszkodzenie systemu kontroli bądź zanik napięcia, nie ma roli na bezpieczeństwo budynku chronionego. W razie braku napięcia dostęp do budynku zostaje zablokowany. Wtedy wejście do budynku wymagać mogłoby użycia klucza mechanicznego. W budynkach, w których najbardziej istotne jest bezpieczeństwo użytkowników, trzeba zakładać elektrozaczepy rewersyjne albo zamki elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone tymi zamkami będą w automatyczny sposób odblokowane po zaniknięciu zasilania.
lampa wisząca
Author: DaveBleasdale
Source: http://www.flickr.com


Standardowy zaczep elektromagnetyczny jest wytwarzany w opcji do zasilania stałym napięciem, napięciem zmiennym lub obydwoma jednocześnie. W wypadku zasilania stałym napięciem, elektrozaczep działa bezgłośnie i nie słychać charakterystycznego buczenia zaczepu. W tym przypadku otwarcie drzwi mógłby zakomunikować kontroler. Należy zwracać uwagę na wielkość zasilającego napięcia. W wypadku ciężkich drzwi metalowych albo z drewna, zwykłe zaczepy elektromagnetyczne niezwykle prędko ulegają zużyciu w rezultacie bardzo dużych przeciążeń, które działają na jego zapadkę przy otwieraniu. Do ciężkich drzwi trzeba użyć elektrozaczepy większej wytrzymałości i wzmocnionej konstrukcji.


W przypadku furtek(polecamy ogrodzenia panelowe) i drzwi zewnętrznych, trzeba używać elektrozaczepy wytrzymałe na wilgoć oraz kurz. Do drewnianych drzwi możemy użyć jakiegokolwiek elektrozaczepu, ale zamiast typowego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.