Tani sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa w razie pożaru samochodu

Najnowsze wpisy

Każdy posiadacz auta powinien mieć w nim gaśnicę. Ma ona dwa okresy przydatności do użycia: legalizacji i gwarancji. Nie powinno się ich mylić, gdyż są to dwie zupełnie inne kwestie.
nowo wybudowany dom
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com


Gwarancja jest przyznawana przez jej wytwórcę oraz tyczy się czasu, przez który gwarantuje on jej prawidłowe działanie. W wypadku gaśnicy samochodowej o wadze 1kg okres taki wynosi przeważnie 5 lat i jest to gwarancja mechaniczna.


Okres legalizacji tego produktu natomiast to to samo, co przegląd techniczny i wynosi 2 lata od daty produkcji, która jest widoczna na samej gaśnicy. Tego typu przegląd gaśnicy może być dokonany wyłącznie przez fachowców oraz znaczy dopuszczenie jej do użytkowania, jednak tylko przez następne 2 lata. Naprawdę warto go robić, gdyż może dać nam to gwarancję, że w razie pożaru nas nie zawiedzie zwłaszcza, że nie jest to kosztowne (cena przeglądu wynosi ok. kilkunastu złotych). Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup nowej gaśnicy, powinniśmy przygotować się na wydatek w wysokości ok. 20-25 złotych. Tak czy inaczej, należy mieć w aucie gotową do użytku gaśnicę, ponieważ jeśli nie będzie miała aktualnej legalizacji, diagnosta przeprowadzający przegląd samego pojazdu, może odmówić podbicia dowodu rejestracyjnego.


moduły
Author: Schüco
Source: Schüco


Podczas zakupu gaśnicy trzeba zwracać uwagę na to, czy jej producent nie twierdzi, że posiada ona dla przykładu 5-letni czas legalizacji. Jeżeli tak, to oznacza to wyłącznie, że jest to tylko chwyt marketingowy, ponieważ polskie ustawodawstwo nie przewiduje aż tak długiego czasu legalizacji.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię nasz watek, to przejdź w kolejną stroną. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja (https://wienerberger.pl/informacje/parametry-odporno%C5%9Bci-ogniowej-%C5%9Bcian-z-pustak%C3%B3w-porotherm). Sądzimy, że w taki sposób będziemy mogli odpowiedzieć na wszelkie Twoje zagwozdki.

W tego typu przypadku chodzi o okres gwarancyjny, który jest zapewniany przez wytwórcę.
Duża część modeli posiada plastikowy lub wykonany z metalu uchwyt, przy pomocy którego można bez trudu przymocować ją choćby pod fotelem pasażera.

Zainteresował Cię analizowany tutaj temat i poszukujesz oprócz tego innych tego typu danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-eco-16-in36/).

/J]