Jaki węgiel będzie najlepszy do ogrzewania budynku?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Dziś są domy ogrzewane gazem albo mające centralne ogrzewanie na węgiel. Jest to niezwykle modny sposób ogrzewania, chociaż coraz częściej napotyka się ogrzewanie gazowe. W odróżnieniu od opału, gazu zakupować nie trzeba.
projektowanie
Author: Klara Kopf
Source: http://www.flickr.com


Użytkownicy centralnego ogrzewania, szukają najtańszego węgla. Niewielka opłata za tonę opału nie musi oznaczać, że kupiliśmy właściwy węgiel. Jest wiadome, że każdy chciałby kupić za niewielkie środki jak największą ilość ciepła. Z tego też powodu należałoby zwrócić uwagę na stosunek kosztu do opałowej wartości węgla. Nie warto kupować opału niedrogiego, ponieważ jedynie z pozoru mogłoby się zdawać, że wyszło mniej kosztownie. Najważniejsze jest, żeby węgiel był kaloryczny. Wówczas daje najwięcej ciepła. Węgiel wysokokaloryczny doskonale będzie sprawdzać się w zimne dni, z kolei, gdy na zewnątrz jest w miarę ciepło, to opał nie zostanie do końca spożytkowany, a poza tym daje dużo sadzy oraz dymu. Niskokaloryczny węgiel pali się efektywniej nawet, gdy na zewnątrz jest ciepło.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, gdzie wyszukasz atrakcyjne posty - wejdź w link nawierzchnie sportowe.

Najlepiej jest używać słabszego węgla albo drewna w dni cieplejsze, a mocniejszego w dni chłodne.


Są 2 fundamentalne rodzaje węgla: kamienny i brunatny. Węgiel kamienny jest zazwyczaj stosowany do ogrzewania. Jest ciemny i twardy. Węgiel brunatny z kolei, jak sama nazwa sugeruje, jest koloru brązowawego i jest o wiele mniej cenny jako opał, niż węgiel kamienny. Taki węgiel jest stosowany w przemysłowej energetyce, ale jest też nabywany przez zwykłych ludzi z uwagi na niewielką cenę. Najlepiej jednak jako opał wybrać węgiel kamienny. Zakupując węgiel brunatny należy wziąć pod uwagę jego mizerną wartość opałową oraz sporo popiołu. Węgiel kamienny można podzielić na odmiany. Odróżniają się one właściwościami oraz kulturą spalania.
Czasami można kupić węgiel, jaki czysto się pali i bez żadnych problemów. Innym jednak razem można by trafić na coś, co kopci i wyjątkowo zanieczyszcza piec. Jest to znak, że masz do czynienia z dwoma różnymi typami węgla.