Jak wykonać izolację fundamentów przed wilgocią i z jakiego powodu należy to zrobić?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wylanie fundamentów nie jest całą robotą. Należy je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci i wody, a także przed niskimi temperaturami. Korzystniej fundamenty zabezpieczyć wcześniej, ponieważ późniejsza naprawa źle zbudowanego fundamentu jest niezwykle kosztowna, a zdarza się, że niewykonalna.


Gdy w fundamentach zabraknie izolacji, przenika do nich zawilgocenie z terenu, często też woda.


Powoduje to, że fundamenty są cały czas zawilgocone. A tego typu fundamenty ulegaja korozji. Niezwykle szybko niszczą się, zwłaszcza przez zamarzanie wody w zimie. Zmniejsza się także też ich izolacja termiczna, wówczas szybciej ucieka przez podłogę ciepło. Mokre fundamenty doprowadzają także do zawilgocenia murów na parterze domu. Następnie farba na tych murach zacznie się łuszczyć, a następnie pojawi się pleśń i grzyby. Żeby zabezpieczyć się przed groźbą zawilgocenia parteru budynku, konieczne są izolacje fundamentu. Dzięki nim nawet jeżeli dojdzie do zawilgocenia murów, woda nie zostanie podciągnięta wyżej.
Dachówki TEGOSOLAR
Author: Tegola Poland Ltd


W ziemi zawsze jest wilgoć, a nawet czasami woda. Ściany fundamentowe bez zabezpieczeń, wchłoną ją jak gąbka. Z tego powodu fundamenty osłania się izolacją pionową. Wykonuje się to od strony gruntu, a czasem też od strony wewnętrznej budynku. Izolację układamy na ścianie fundamentowej wprost i wtedy osłania się https://www.hyzynski.pl/ surowcem termoizolacyjnym. Często te prace robi się w odwrotnej kolejności - to także jest prawdopodobne. Wtedy wcześniej kładzie się na ściany docieplenie, potem tynk, na samym końcu dopiero robi się hydroizolację. Należy wówczas warstwę hydroizolacyjne osłonić kubełkową folią po to, żeby nie była zniszczona podczas zasypywania rozkopów.


Do izolacji wertykalnej używa się papę, folię, masy bitumiczne albo zaprawy mineralne. Do wszystkich tego typu robót trzeba zatrudnić firmę budowlaną. Oni wykonają to prędko i prawidłowo.