Do klejenia jakich materiałów służą kleje epoksydowe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Przy różnorodnego rodzaju pracach czy to produkcyjnych, czy to naprawczych, stosuje się klej. Mogą się one różnić przez wzgląd na ich zastosowanie czy też skład chemiczny.


Jeżeli chodzi o rozdział przez wzgląd na zastosowanie, występują kleje wykorzystywane do drobnych czynności naprawczych oraz charakteryzują się one krótkim czasem schnięcia.


Są one bardzo proste w stosowaniu, lecz nie powinniśmy ich wykorzystywać do wypełniania pustych obszarów między powierzchniami, które mają być łączone. Występują ponadto kleje używane do klejenia większych oraz równych powierzchni. Ich czas wiązania jest przeważnie nieco dłuższy niż w przypadku tych, których docelowym zastosowaniem jest kejenie małych powierzchni. Istnieją poza tym kleje montażowe, zatem np. gąbki albo masy montażowe. Przy ich użyciu można by także łączyć powierzchnie nierówne. Zaliczają się do nich np. cegły czy też drewno. Za pomocą takich klejów można również uzupełniać puste luki w łączonych materiałach. Istnieją również kleje, które określać można jako uniwersalne. Mogłyby być one stosowane do klejenia różnego typu surowców. Inne z kolei są przeznaczone konkretnie do np. metalu czy plastiku.


Szkło Pilkington Optiphon
Author: Pilkington
Source: Pilkington


kejenie
Author: BRITOP
Source: BRITOP
Jeśli pragniemy zastosować rozdział klejów przez wzgląd na skład chemiczny, trzeba wspomnieć o klejach cyjanoakrylowych. Wykorzystuje się je do przeprowadzania różnych prac naprawczych, gdyż cechują się one bardzo krótkim czasem schnięcia. Do odmiennej grupy zaliczają się niemalże bezwonne kleje dyspersyjne. Stosuje się je przeważnie do klejenia drzewa. Do naprawiania różnorodnych przedmiotów służą także kleje - oceń ten portal -> klej d4 - neoprenowe.


Co poniektóre z nich mogą rozpuszczać plastik. Do połączenia np. plastiku stosowane są także dwuskładnikowe kleje epoksydowe. Ich nieco łatwiejszą w stosowaniu odmianą są kleje polimerowe.