Bardzo tanie nocowanie – czyli jak objechać świati nie zrujnować portfela?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W całej Europie jest ogromna liczba miejsc, które warto zwiedzić i w których można odpocząć. Wojaże zawsze wiążą się z opłatami za noclegi, jedzenie i wszelkiego rodzaju bilety. Czy można wyrwać się na wczasy i za noclegi nie zapłacić ani grosza? Oczywiście, że można. Ale jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiada jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Portale internetowe zrzeszają osoby z całego globu, które udostępnią swoje domy albo pokoje osobom, które zwiedzają świat i zamiast spać w hotelach, hostelach czy pensjonatach, chcą zasmakować trochę przygód i spać w łóżku nieznanych sobie wcześniej osób.

Couchsurfing to właśnie przenocowanie kogoś obcego we własnym domu. Ten typ turystyki nadaje się dla wyjazdów w pojedynkę, z partnerem albo całą rodziną – jeżeli tylko osoba, która zapewnia nam gościnę, wyraża na to zgodę. Jak poszukać takich możliwości? Sposobów jest kilka – albo znaleźć nocleg w mieście, w którym mamy zamiar się zatrzymać, lub wybrać państwo, które chcemy odwiedzić na przykład Portugalię, a w niej jakąś przyjemną mieścinę, w której ktoś może nas ugościć w terminie, który sobie wybraliśmy. Można wybrać jeszcze inną możliwość – zaplanować najpierw termin wakacji a potem poszukać osoby, która w tym czasie mogłaby nas przenocować. Przed wyjazdem warto korespondwać przez jakiś czas albo zgadać się na skype z osobą, która będzie nas gościć lub którą my będziemy gościć u siebie, żeby nieco się rozeznać, czy zyskamy sympatię. Warto też wypytać o kilka tematów związanych z naszym pobytem, między innymi ułatwiających pakowanie, zaplanowanie wydatków czy spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę wynajem autokarów warszawa, która odnosi się do omawianej kwestii, więc zapewne także Cię zaintryguje!

Osoba znająca od podszewki swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno podpowie więcej ciekawych rzeczy niż niejeden przewodnik.A co dostaniemy w zamian? Włączenie się do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu. Ciekawe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w zupełnie inną relację.

Czy takie tematy Cię intrygują? Ochoczo więc kliknij tutaj - ta ważna witryna zapewne też niezwykle Cię zaciekawi.

Podszkolenie języków obcych, poznanie odmiennych kultur, regionalnej kuchni i miejsc oczami znawców regionu. Drobne przyjemności jako formy odwdzięczenia się za nocleg również są mile postrzegane. I – być może – zyskamy miejsce, do którego wrócimy za jakiś czas na kolejny urlop a jego właściciel przyjedzie w nasze strony z rewizytą?