Co powinniśmy wiedzieć o technologii LED? Jakie posiada walory i od czego zależna jest jej niezwykła trwałość

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Im dłuższą chwilę światło jest w użyciu, tym więcej zapewnia korzyści finansowych oraz ekologicznych. Pomimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego podczas eksploatacji, LED mogą zostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze do końca wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka
Author: mattwalker69
Source: http://www.flickr.com
Jakie są czynniki mające wpływ na niezawodność a także trwałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudności przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z innymi źródłami światła LED niezwykle rzadko się psują. Jedyną wadą jest nieznaczna redukcja strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. LED praktycznie nie potrzebuje konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane niżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą również mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, jakie wpływa na trwałość i strumień świetlny LED. Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, ale także całych modułów czy led rgb.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego właśnie szukasz. Zapewne niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który obecnie robisz. Zobacz, naprawdę warto!

W tej sytuacji niezbędne jest, aby rozproszyć ciepło poprzez optymalny sposób zainstalowania lub właściwe radiatory. Najważniejsza zasada mówi: im mniejsza temperatura, tym dłuższa będzie trwałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić podczas procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a także w okresie używania niektórych materiałów, w jakich pod wpływem większych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeżeli LED będą wystawione na oddziaływanie takich sił, być może to negatywnie odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia. Dowiedz się więcej.panel oświetleniowy
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Każda żarówka LED i każdy moduł LED jest w stanie zadziałać w odpowiednim zakresie natężenia prądu. Im bardziej niskie jest natężenie, tym mniej energii zostanie uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt i konstrukcja obudowy LED odgrywa istotną rolę w procesie starzenia się różnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu sytuacjach wbudowany odbłyśnik będzie się szybciej przez kilkaset początkowych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła emitowanego przez chip. To oznacza, że żarówki LED są świetne i korzystnie w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych wadach, które jednak można zminimalizować.