Na jakie mieszkanie zdecydować się kupując własne wymarzone lokum? Lepsze okaże się nowe czy z rynku wtórnego?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Po dłuższym czasie mieszkania w wynajmowanych lokalach we Wrocławiu. Przenoszenia się z miejsca na miejsce, wreszcie przychodzi taki czas, gdy mamy możliwość kupić własne mieszkanie. Wreszcie mamy dość dobrą sytuację finansową, jaka pozwoli nam na wzięcie kredytu oraz znalezienie czegoś odpowiedniego dla nas. W jaki sposób zrobić to w miarę bezproblemowo oraz szybko?

Najpierw musimy pomyśleć czy interesuje nas mieszkanie z rynku wtórnego czy też jednak nowe. Jeśli chcemy wziąć udział w programie, przykładowo mieszkanie dla młodych, to w takim wypadku mieszkanie z rynku wtórnego nie jest objęte takim programem. Po drugie, jeśli chcielibyśmy mieszkać w centrum Wrocławia, to za lokum z rynku wtórnego zapłacimy mniej pieniędzy niż za nowe w tej lokalizacji. Często też ilość możliwości, jeśli mowa o nowych mieszkaniach w centru miasta jest mocno ograniczona. Z tego powodu, jeśli chodzi o nowe mieszkania od dewelopera krzyki we Wrocławiu okażą się lepszą lokalizacją. Mówiąc o czymś nowym z dala od centrum, znacznie uważniej trzeba sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego. Może wyjść na to, iż zgodnie z planem, blisko naszego wymarzonego domu w przyszłości przebiegać będzie droga szybkiego ruchu. Tego typu niespodzianki raczej nie zdarzą się nam w gęsto zabudowanym już centrum Wrocławia.
mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com


Otóż kwestia lokalizacji do kolejna rzecz, jaką trzeba przemyśleć. Jeśli ktoś długi czas mieszkał we Wrocławiu, oraz często zmieniał miejsce zamieszkania, to na pewno już wie gdzie chce zamieszkać. Czasami wybór lokalizacji jest związany z miejscem pracy, albo chęcią wyprowadzenia się gdzieś w spokojną okolicę pod Wrocławiem. W miejsce gdzie będzie można nabyć na przykład nasz wymarzony domek z ogródkiem. Dla części osób równie istotna przy podejmowaniu decyzji okażę się cała infrastruktura jaka istnieje w konkretnej lokalizacji. Chodzi głównie o ewentualne żłobki, przedszkola, sklepy czy dobrą komunikację z centrum miasta. Pewne jest, że deweloperzy wrocław traktują niesamowicie poważnie, o czym może świadczyć ilość inwestycji tu przeprowadzanych. Z tego powodu, że konkurencja jest dość duża, deweloperzy walczą o swoich klientów zachęcając ich właśnie takimi wyżej wymienionymi rzeczami.


Pewne jest, że jakąkolwiek podejmiemy decyzję należy to dokładnie przemyśleć. Często takie mieszkanie jest wyborem na resztę życia. Nie jest to pewnie prosta decyzja, ale jeśli chodzi o nowe mieszkania na sprzedaż będzie idealnym miejscem. To właśnie tu, ilość inwestycji jest na tyle spora, że będziemy mogli przebierać w ofertach.