Jaka będzie definicja komina? Czy budowa komina podlega jakimś zasadom albo wytycznym?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Komin jest budowlaną konstrukcją, która posłuży ludziom do wydalania zanieczyszczeń lub też wykorzystanego powietrza poza budynek. Ma on pionowy kształt oraz produkowany jest w naprawdę różnorakiej wielkości.
sklepy
Author: Selena S.A.
Source: Selena S.A.


W przypadku komina mówimy o ciągu kominowym, czyli o podciśnieniu, które tworzy się poprzez różnice temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz a wrzącymi zanieczyszczeniami.


Zaprojektowanie takiego komina powinno uwzględniać odpowiednie obliczenia, jakie wskażą jego minimalną wysokość i właściwy przekrój. Te rozmiary powinny zezwalać na odprowadzenie spalin I doprowadzenia tak dużej ilości powietrza, by umożliwić spalanie. Określa się naprawdę różne podziały kominów zarówno pod kątem zadań ale również konstrukcji ich budowy.

Zainteresował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to użyj źródła, aby przeczytać większą ilość zbliżonych wiadomości. Bez obaw kliknij więc tutaj.

Kominy będą wolnostojące albo mogą też być wbudowane w konstrukcje budynków. W takim przypadku produkuje się je z odmiennych rodzajów materiałów.


W przestrzeni publicznej najbardziej widoczne będą kominy przemysłowe, jakie posiadają zwykle bardzo duże wymiary. Wykonuje się je z bardzo różnorakiego gatunku substancji, zależy to od potrzeby. Możemy odróżnić na przykład stalowo-ceramiczne albo na przykład kominy, które będą odporne na kwas. Tak jak w wypadku zwyczajnych kominów tu także występuje podział na spalinowe, które odprowadzają efekty spalania czy wentylacyjne, które odprowadzają powietrze.
Trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi nam o budowę konstrukcji, jaką nazywamy komin, to podległa jest ona różnorakiego rodzaju normom i wytycznym, zawarte są one między innymi w rozporządzeniu Ministra Budownictwa. Jedną z norm, do której należy się dostosować, jest odchylenie od pionu, które nie może być większe niż trzydzieści stopni.