Nowocześniejsza technologia w nagrywaniu z lotu ptaka

Najnowsze wpisy

Coraz nowocześniejsza technologia wchodzi we wszelkie zakresy życia, dotyczy to również fotografii, czy filmowania.


Filmowanie z powietrza przeróżnych rzeczy, zdarzeń, lub uroczystości cieszy się obecnie coraz wyższą sławą.


Polega to ogólnie rzecz określając, na nagrywaniu filmów z różnej, bardziej intrygującej perspektywy.
filmowanie dronem miasta
Author: Raghavendra Bhat
Source: http://www.flickr.com
Entuzjaści dronów winni mieć pojęcie, że w Polsce lokalizacji w jakich jest możliwość używać powierzchnię powietrzną do pilotowania bez większych limitów nie jest wcale zbyt dużo. Włączają one wyłącznie obwody poza większymi miejscowościami, z dala od lotnisk, nie znajdujące się w militarnych rejonach powietrznych i nie leżące na obrębach parków narodowych i rezerwatów, także znajdujące się poza rejonami, których użytkowanie ograniczają szczególne przepisy. Na filmowanie (np. filmowanie wesel Kraków) z powietrza strona tutaj w obrębie miasta należy mieć odpowiednie pozwolenia. Nie ma wpływu czy postać obsługująca drona jest dyletantem, czy specjalistą, również w jakim celu odbywa się lot.


Nagrania z powietrza są także stosowane w trakcie imprez masowych, takich jak koncerty, pikniki, bądź festiwale. Jak w pozostałych przypadkach takie filmy dostarczają atrakcyjne, niezwykłe i zwracające uwagę nagrania, jakie potrafią posłużyć do celów reklamowych i promocyjnych.


Filmowanie dronem budzi uznanie nietypowymi ujęciami, ciekawą perspektywą, oraz innym spojrzeniem na filmowany, czy fotografowany cel.


Wybierając ten model pamiątki każdy posiada gwarancję doskonałych ujęć, które będą doskonałą pamiątką na wiele lat.