Kładziemy terakotę w łazience, na co kierować uwagę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Stawiając na kładzenie kafelek w toalecie, powinniśmy trzymać się pewnych prawideł. Toaleta jest w pewnym sensie wizytówką naszego domu.


Ażeby uzyskać odpowiedni efekt częstokroć w umywalnię inwestujemy wiele pieniędzy, zatem warto zastanowić się nad należytym wyborem użytych płytek, jak również należytym wyborem fachowca, jako że poprawnie położone płytki będą kluczem do sukcesu.


Białe płytki ceramiczne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com


Nawet najpiękniejsze, najbardziej modne płytki nieodpowiednio położone mogą okazać się naszą zmorą. Okaże się przykładowo, że nie jedynie pękają, ścierają się, lecz też nie utrzymują prawidłowej szczelności. Umywalnia jest miejscem o podwyższonej wilgotności, w związku, z czym musimy szczególną uwagę kierować na przygotowanie powierzchni pod płytki Lubin. Jak wiadomo w toalecie może dojść do przejściowego, całkowitego kontaktu z wodą dla przykładu poprzez zalanie wodą z pralki. I jeżeli płytki zostały nieodpowiednio zamocowane (podłoże nie zostało pomalowane gruntem i folią w płynie) dojść może do odklejania się uprzednio przyklejonych płytek. Przed położeniem płytek nawierzchnia musi być oczyszczona, bez kawałeczków luźno niezwiązanych części. Do tego powinna być pozbawiona kurzu, tłuszczu jak też innych zanieczyszczeń a na końcu - odpowiednio zagruntowana oraz naturalnie pozbawiona wszelkich nierówności. Dzięki w taki sposób przygotowanych powierzchniom mamy duże szanse na powodzenie naszego przedsięwzięcia.


Profesjonalna firma budowlana Lubin - zwracać będzie uwagę na zagwarantowanie szczelności w szczególności w tych miejscach, gdzie zachodzi podniesione ryzyko przenikania wody. Tymi szczególnym punktami będą brodzik zbudowany z płytek ceramicznych oraz mury naokoło brodzika i kabiny prysznicowej.
W celu zapewnienia szczelności można zastosować należyte taśmy a także kołnierze, które wykonane są z tworzywa sztucznego i odporne są na oddziaływanie wilgoci i chemicznych środków. Jak znaleźć sprawdzoną firmę? Starczy w przeglądarkę wpisać na przykład: glazurnictwo - dobra strona.