Statystyki pokazują jasno. W naszym kraju ciągle bardzo duża liczba z nas umiera na drodze. Pozostajemy wciąż w niechlubnej czołówce.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Pomimo dużej liczby akcji społecznych, w których nawzajem nawołujemy się do nieuznawania nietrzeźwych kierowców, używania odblasków na szosach wciąż wielu ginie. W ogromnej ilości zdarzeń bywa to ryzykanctwo, niekiedy gapiostwo, ale rezultat niestety cały czas jest tragiczny. Chwytamy po coraz to nowocześniejsze wyjścia, aby w jeszcze większym stopniu usprawnić bezpieczeństwo na drogach.
fundamenty
aktywne przejście dla pieszych
Author: Danny Bollinger
Source: http://www.flickr.com
punktowe elementy odblaskowe
Author: Simon Samtleben
Source: http://www.flickr.com
W wielu polskich miastach można zauważyć aktywne przejście dla pieszych, ponieważ piesi niesłychanie często bywają pokrzywdzonymi w zdarzeniach drogowych. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych systemów wykorzystujący procedurę solarną i diody, a wobec tego wiele tańsze rozwiązanie od starszych i kosztownych sygnalizacji świetlnych.

Co niesłychanie istotne, mechanicznie działa w czasie , gdy pieszy znajduje się w okolicy pasów bądź też już na nich jest, a co niezwykle ważne, jest widoczny z odległości nawet 1 kilometra. Zazwyczaj, takie punktowe elementy odblaskowe stosowane są w bardzo niebezpiecznych miejscach. Niesłychanie często stosowane są nie jedynie na przejściach dla pieszych, ale też na przystankach autobusowych, w trasach dla rowerzystów - punktowe elementy odblaskowe - kliknij.Takie aktywne przejście dla uczestników ruchu czyli wyposażone w części odblaskowe jest niesłychanym usprawnieniem dla kierowcy, który już z bardzo dużej odległości ma zasygnalizowane, że należy zwrócić baczną uwagę na pieszych - zobacz aktywne przejście dla pieszych. Wszystkie punktowe elementy odblaskowe bywają dostępne w klasycznych odcieniach, wyprodukowane na podstawie najnowszych technologii. Doskonale sprawdzają się także w wyznaczaniu linii i kierunku na drogach szybkiego ruchu. Są ogromnie trwałe i wytrzymałe na ścieranie.To niebywałe ułatwienie dla kierującego samochodem, który podróżuje w nocy.
Wszystkie te sposoby mają na uwadze w dużym stopniu zapewnić bezpieczeństwo na szosie. Trudno, ale nawet najnowocześniejsze metody nie zastąpią zdrowego rozsądku tak samo jeżeli chodzi o kierujących pojazdy, jak i o pieszych. Akurat ci drudzy nie jedynie ogromnie często są ofiarami wypadków, ale również i winowajcami.