Współczesne domy niemalże rodem z produkcji fantastycznych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Do niedawna nikomu nie przyszło do głowy, że do obsługi domu klucz i sprawne dłonie mogą okazać się zbytecznie.. i że starczy mały pilot. To staje się rzeczywistością na naszych oczach.
system inteligentnego domu
Author: Future PR
Source: Future PR


Tego rodzaju rozwiązania są montowane w licznych budowlach w całej Polsce.


wyburzenia


System inteligentnego domu, bo o tym tu mowa, to w ogólnym rozumowaniu dostosowywanie domów do wymagań współczesnego ich mieszkańca, to skorzystanie z nowoczesnej techniki, aby ułatwić życie- bądź na bieżąco. Doskonale sprawdza się to nie jedynie w przypadku osób, które cenią wszelkie nowości w tej kwestii, które kochają wygodę, ale również w wypadku osób borykających się z wszelakiego typu niepełnosprawnościami, jakie uniemożliwiają im poruszanie się. Dzięki tym systemom nie muszą one wstawać z łóżka, aby na przykład otworzyć okno, włączyć światło, zobaczyć, kto dzwoni do drzwi, wyłączyć klimatyzację i tak dalej. Wystarczy wspomniany już pilot zsynchronizowany z naszym telefonem, aby generalnie móc zarządzać wszystkim z dowolnie wybranego miejsca. To wielka wygoda i spora oszczędność czasu: zamiast chodzić po całym mieszkaniu i gasić światła lub zamykać okna - powołaj się na nas - możemy spędzać czas o wiele przyjemniej, na przykład na rozrywce.


Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


Na omawiany powyżej system składa się również sterowanie roletami zewnętrznymi- pomocne źródła. Ogólnie, o czym na razie nie wspomniano, inteligenty dom ma ogromny związek z bezpieczeństwem: dzięki innowacyjnym systemom możemy bez przerwy zarządzać obrazem z kamer ochronnych, zamykać drzwi, włączać światła (ze względów bezpieczeństwa), nawet jeśli nie ma nas w budynku.
Tak samo z roletami: zamiast każdego wieczora robić nudny obchód po całym budynku, by spuścić zewnętrzne rolety (rolety warszawa) także te zabezpieczające przed włamaniami, możemy zrobić za pośrednictwem kilku guzików na pilocie bądź na ekranie smartphona.