Skuteczne zapobieganie zbytniemu wzrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to zrobić?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W instalacjach grzewczych znaczącą rolę gra przeciwdziałanie nadmiernemu wzrostowi ciśnienia. Kłopot ów rozstrzygają przeponowe zbiorniki wzbiorcze, dzięki jakim możliwa jest kompensacja rozszerzalności termicznej wody. Naczynie wzbiorcze pełni kilka ról. Konieczne jest dotrzymywanie ciśnienia w każdym miejscu instalacji przy uwzględnieniu możliwych granic. Istotne zostaje zapewnienie zabezpieczenia przed zbytnim podwyższeniem, albo spadkiem ciśnienia. Naczynie przeponowe kompensuje pojemność wody grzewczej w efekcie zmian temperatury. Nie mniej istotne zadanie to uzupełnianie ewentualnych małych braków wody w instalacji.

instalacja cieplna
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Pojemnik instaluje się najczęściej w kotłowni, gdzie musi mieć umożliwioną należytą powierzchnię z każdej strony zbiornika . Znaczący jest dostęp do zaworu odcinającego i spustowego, również do tabliczki znamionowej. Przewody nie powinny być naprężone. Na potrzeby konserwowania warto dbać o połączenie samoodcinające z zadaniem opróżniania. (naczynie przeponowe) Przed przyłączeniem zbiornika należy ustawić odpowiednie ciśnienie wstępne. Jest ono wprowadzane fabrycznie dla różnych typów zasobników. (Kliknij tutaj) W razie potrzeby, powinno się przeistoczyć ciśnienie wstępne. Jeśli jest ono zanadto duże, trzeba wypuścić gaz za pomocą zaworu do uzupełniania. Zdarzyć się może, że ciśnienie jest za niskie. W takim przypadku trzeba napełnić zbiornik azotem do osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia.instalacja hydrauliczna, zlew
Author: Dean Hochman
Source: http://www.flickr.com
Naczynie przeponowe jest narzędziem ciśnieniowym, dlatego ze względów bezpieczeństwa powinno się zadbać o jego okresowe przeglądy i pielęgnację. Wycieki wody, bądź ogniska rdzy są proste do wykrycia. W trakcie kontroli sprawdza się, czy przez zawór gazowy ciekawe: biuroinwest.pl/ nie odpływa woda. W razie potrzeby należy zamienić przesłonę. Jeżeli nie ma takiej możności, należy zainstalować nowe naczynie. Weryfikacja tego parametru polega na porównywaniu rzeczywistego ciśnienia w powierzchni gazowej z ciśnieniem właściwego dla danej instalacji zapisanym na tabliczce znamionowej. W razie niezbędności powinno się wykonać poprawkę. W trakcie inspekcji naczynie powinno być odłączane od instalacji.