Kilka ważnych informacji o aktualnym rynku kurierskich i pocztowych przesyłek.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W każdym miejscu, w którym panuje monopol trudno będzie z należytą jakością usług. Bardzo podobnie było w przypadku poczty, jakiej przed laty było można naprawdę dużo zarzucić. Przesyłki przychodziły z dużymi poślizgami, czasami wręcz ginęły, a czasu przeznaczonego na kolejki już się nawet nie liczyło. Lecz jakiś czas temu na rynku zaczęły się pojawiać firmy kurierskie, oferujące znacznie wyższe standardy jakości. Początkowo z usług tego typu zaczął korzystać biznes, dla którego najistotniejsza była jakość nawet przy nieco wyższych cenach. Z czasem przesyłki kurierskie zaczęły tanieć i stawały się coraz bardziej dostępne dla każdego, a kolejnym przełomem było upowszechnienie internetowego handlu. Zdecydowana większość robionych w taki sposób zakupów musiała zostać wysłana, i w dużej mierze realizowali to właśnie kurierzy. Lecz monopolista biernie się temu wszystkiemu nie przyglądał i wprowadził szereg istotnych dla klientów zmian. Znacznie poprawiła się jakość usług, zaczęto wykorzystywać zaawansowane technologie typu pocztex śledzenie przesyłek, i to dało możliwość utrzymania silnej pozycji na rynku.


mapa konturowa europy
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
mapa konturowa europy
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Obecnie konkurencja jeżeli chodzi o przesyłki jest naprawdę duża, a klienci będą mogli przebierać do woli. Zwykłą paczkę będąc osobą indywidualną można bez problemów przesłać już za kilkanaście złotych, a jeśli się wysyła jako firma wydatki mogą być jeszcze niższe. Dodatkowo coraz większą popularnością cieszą się specjalne punkty, współpracujące z paroma firmami kurierskimi - (poznaj informacje). W takich punktach można sprawdzić dokładnie, jakie ceny będzie oferował ups kurier w porównaniu z konkurencją, i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Sądzisz, że ten artykuł jest wartościowy? Jeśli tak, kliknij ten link - ten portal zawiera zbliżone informacje, one też są warte zainteresowania.

W przypadku niestandardowych przesyłek różnice będą naprawdę spore, więc na każdej przesyłanej paczce można naprawdę sporo oszczędzić.


Dużą część formalności można również załatwić za pomocą internetu, a oddział, w którym wisi na ścianie mapa konturowa Europy ukazująca zakres działania współpracujących kurierskich firm, odwiedzać się będzie tylko po to, aby donieść paczkę do wysłania - .