Przydomowa instalacja LPG ciekawą alternatywą dla metanu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Niestety nie każdy z nas może stosować dobrodziejstwa instalacji LPG pobudowanej przez powiat.
Nierzadko ma miejsce taka sytuacja w miejscowościach górskich, gdzie doprowadzenie publicznej sieci gazowej może być nieekonomiczne ze względu na niewygodne ukształtowanie miejsca inwestycji lub niezbyt ogromną liczbę użytkowników przedsiębiorstwa by było to zyskowne dla dla przedsiębiorstwa które ma kontrakt na dostarczanie powiatowi paliwa w postaci gazowej.

palnik gazowy
Source: http://www.sxc.hu
Mamy wtenczas parę innych wariantów dostarczania gazu do swojego domu. Pierwszą opcją jest kupno zbiornika LPG, przyłączenie go do odbiornika gazu i samodzielna zamiana go po jakimś czasie na nowy zbiornik z gazem. Jest to tanie rozwiązanie jeśli propan w domu używamy do gotowania, jednakże grzejemy mieszkanie inaczej. Kiedy tymczasem zadecydujemy, iż będziemy ogrzewać swe mieszkanie oraz równocześnie kucharzyć z pomocą LPG, lepiej opłacalne jest zainstalowanie domowej instalacji gazowej. Takowa instalacja to układ zbiorników LPG, rurociągu doprowadzającego propan do budynku bądź kompleksu domów. Mamy do wyboru dwa odmienne rodzaje systemów. Więcej na ten temat - zbiorniki lpg.


nagrzewnice gazowe
Source: www.klimatop.pl
Jedna opcja to zbiornik LPG wolno stojący, drugą natomiast alternatywą jest zasobnik zakopany pod gruntem. Decyzja oczywiście należy do użytkownika. W moim mojej ocenie podziemne zbiorniki LPG są wygodniejsze i przez to bardziej praktyczne mimo iż na początku pracy przy instalacji jest więcej. Potrzeba na przykład wygrzebać akuratnie pokaźny rów by można było prawidłowo zainstalować zbiornik LPG. Rów wedle przepisów budowlanych powinien mieć cztery m rozciągłości, na 3 metry szeroki, głębokości 2,5 m. Zbiorniki LPG budowane są na betonowej podstawie o wielkości 2 x półtora m, o wysokości dwadzieścia pięć cm. Zbiornik LPG jest do podstawy przytwierdzony betonem a dodatkowo przymocowany stalowymi kotwami.

Zbiornik powinno się przysypać w pierwszej warstewce delikatnie piaseczkiem tak ażeby nie uszkodzić warstewki antykorozyjnej.

Nasza solidna treść musi Ci się spodobać, ponieważ zawarliśmy w niej duża ilość fantastycznych informacji. W takim razie oglądaj bez limitu.

Opisana instalacja grzewcza wymaga od właściciela zgłoszenia zamierzenia budowy w urzędzie gminy i wystąpienia o przyzwolenie na budowę instalacji gazowej. Do prośby trzeba dodać plan sytuacyjny z naznaczeniem dystansu od budynków, z naznaczeniem stref bezpieczeństwa, wymierzanych od górnego rantu zbiornika LPG (źródło). Zanim uruchomimy instalację konieczne będzie odebranie techniczne instalacji gazowej przez upoważnioną osobę (najczęściej pracownika dostawcy gazu).