Jakie narzędzia mogą służyć do separacji różnego typu materiałów sypkich?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W różnych gałęziach przemysłu stosowane mogą być produkty, które chociaż wykorzystuje się do różnorodnych celów, to jednak ich zasada funkcjonowania jest taka sama.


Przykładowo można odsiewać od siebie dużo różnych substancji, jakie potem mogą służyć do różnorodnych celów.


elewacja
Author: Randy McRoberts
Source: http://www.flickr.com


Do odsiewania małych dawek pelletu, które w praktyce są granulatem z biomasy albo także do rozdziału frakcji różnego rodzaju gradacji wykorzystywane są odsiewacze korbowe. Mają one niewielkie rozmiary i bardzo zwartą budowę. Mogłyby przez to być zainstalowane na linii technologicznej na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Stosuje się je w miejscu, w którym przez wzgląd na istniejące warunki jakościowe istnieje wymóg dokładnego odseparowania frakcji drobnej od frakcji ziarnistej. Takie odsiewacze korbowe są złożone z posiadającej koszyk zasypowy framugi, szczególnej kołyski, mechanizmu korbowego i silnika razem z przekładnią pasową. Takie odsiewacze posiadają pojedyncze lub dwa sita, silnik o mocy 1-15 kW (ma on 1500 obrotów na minutę) i efektywność do ok. 2 ton pelletu na 1h pracy. Jego rozmiary to np.. 1500x1300x900mm.


Do oddzielania materiałów sypkich mogłyby też posłużyć odsiewacze cylindryczne. Mogą one wspomóc różnego rodzaju procesy techniczne, np. wytwarzanie granulatu opałowego. Tego typu odsiewacze produkowane są w różnych odmianach posiadających przeróżne parametry pracy.
Na indywidualne zlecenie można by naturalnie dopasować urządzenie do określonych wymogów. Urządzenia są skonstruowane z korpusu, wirnika czy też klapy i napędu. Na wszystkie urządzenia producent udziela również długiej gwarancji.