Co jest narodową dyscypliną naszego narodu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Nasze istnienie opływa w różnego rodzaju problemy. A to problemy ze zdrowiem swym lub swych najbliższych, a to różne mniej lub bardziej uzasadnione pretensje do innych osób a to brak funduszy na czasem nawet najbardziej podstawowe sprawunki.
Polacy narzekają tak wielokrotnie, iż stało się to niemalże własną narodową dziedziną, w jakiej każdy jest niemal orłem.


skradzione prawo jazdy
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


To nie oznacza, iż czynniki do lamentów są błahe. Czasami lamentowanie wywołuje jakiś istotny problem, który mógł zaistnieć nawet bez naszej przyczyny. Dla przykładu skradzione prawo jazdy (wizytówka internetowaOśrodek Szkolenia Manewr) może skutkować wywoływaniem następnych kłopotów. Prowadzenie auta stało się tak ważną czynnością, że niemal zaprzestaliśmy potrafić radzić sobie bez takiej możliwości. A jeżeli mimo deficytu owego papierka wsiądziemy za kółko, to mogłoby się to zakończyć mandatem na 50 zł za prowadzenie bez uprawnień. Takie skradzione prawo (zobacz chroniony znak towarowy) jazdy może zatem być pierwszym klockiem przewracającego się domina.


online
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Analogicznie nieciekawie mogą skończyć się sprawy, jeśli zostanie nam skradziony dowód osobisty. Co prawda grzywny za jego brak od stróża prawa nie uzyskamy, lecz i tak jego brak może powodować niemało kłopotów. Przy rozwiązywaniu wielu spraw w różnorodnych urzędach własny dowód osobisty jest konieczny (gdzie zgłosić skradziony dowód osobisty). Jeżeli wszakże będzie skradziony dowód osobisty, to wykonanie naszych załatwień stanie się zwyczajnie niemożliwe.
Moglibyśmy starać się o odpowiednik, jednak jego wyrobienie zajmie trochę ważnego przecież dla nas czasu. Zatem jak najbardziej czasami powody do narzekań mamy jak najbardziej usprawiedliwione.