Rodzaje tektury falistej a też ich specyfikacja

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Tektura falista ma kilka warstw papieru - zewnętrznych arkuszy papieru oraz arkuszy środkowych - pofalowanych. To najczęściej stosowany materiał do produkcji opakowań.


Mamy kilka rodzajów tektury falistej.


producent opakowań z tektury falistej


Poszczególne rodzaje odróżnia specyfikacja techniczna, która przekłada się na dane właściwości. Według budowy można wymienić przykładowe rodzaje tektury: tektura dwuwarstwowa, trzywarstwowa, czterowarstwowa itd.

Kliknij tutaj - ta unikalna strona www będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane tam treści dotyczą podobnej kwestii, co artykuł, który teraz czytasz.

W produkcji tektury falistej stosowane są różne papiery, które mają wpływ jej jakość i wytrzymałość. Popularnie stosowane papiery to: papiery makulaturowe, kraftliner, testliner. Według gramatury i rodzajów papierów wymienia się następujące rodzaje opakowań z falistej tektury: opakowania wykonywane przy użyciu wykrojów, pudła klapowe, opakowania fasonowe, opakowania kaszerowane, tektura falista z drukiem offsetowym, jak również dodatki do opakowań i też kratownice, wkładki, przekładki, narożniki i inne . Producent opakowań z tektury falistej powinien podać właściwości tektury falistej wykorzystując zastosowanie mierników jak na przykład: FCT - wytrzymałość na zgniatanie płaskie, ECT - odporność na zgniatanie pionowe, BCT - wytrzymałość produktu na ściskanie (zobacz). Ze względu na różnych tektur możemy najodpowiedniej dostosować właściwości danego opakowania do zastosowania.


Tektura falista ma wiele zalet - jest lekka, mocna, trwała, giętka oraz efektywna kosztowo.
Ponadto, jest w 100% odnawialna - w produkcji używa się odnawialnych włókien drzewnych. Wszystko to sprawia, że w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych tektura falista zwana jest opakowaniem przyszłości, gdyż spełnia wymogi parametrowe oraz wysokie oczekiwania klientów.