Aranżacja korytarza

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Korytarz jest to część reprezentacyjna oraz przedsmak stylu naszego domu, warto zatem poświęcić jego urządzaniu równie wiele uwagi, co salonowi bądź kuchni.


Dobrze także pamiętać o zachowaniu integralności wystroju owego wnętrza z drugimi wnętrzami, choć można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze desenie oraz kolory niż w salonie.
grafiki
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Szczególnie ważnymi kwestiami w przedpokoju są ergonomiczność jak też swoboda komunikacji, dlatego powinno się tak dobrać jak też postawić szafki na buty, aby jej nie ograniczały. Minimalna wielkość przejścia w korytarzu powinna wynosić 90 cm. Aranżowanie przedpokoju najlepiej rozpocząć od zaplanowania rozlokowania oświetlenia, gdyż w tym wnętrzu w większości wypadków brak dziennego światła. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie projektowania instalacji. Równie ważny jest wybór wykończenia podłogi i ścian, jakie powinny łączyć estetykę z funkcjonalnością. O ile potrzebujemy posiadać w korytarzu pojemną szafę, zaplanujmy na początku postawienie ewentualnej ścianki szklane tworzącej nieckę, jeśli architektura wnętrza jej nie przewidziała.


Co do podłogi należy ją jak najbardziej odsłonić, szczególnie w malutkim przedpokoju. Im większa jej część będzie widoczna, tym większe wyda się pomieszczenie. W tym celu wybierzmy sprzęty na zgrabnych nóżkach bądź wiszące. Żeby było ciekawiej, lepiej zrezygnować z zestawu takich samych mebli.
Zestawienie fragmentów w rozmaitych stylach oraz z różnych materiałów, np. nowoczesnego wieszaka ze stali oraz drewnianej skrzyni, przyniesie dużo ciekawszy rezultat. Wybierzmy lampy, które będą nie jedynie źródłem światła, ale również dodadzą pomieszczeniu indywidualnego charakteru, albo lustro w ozdobnej ramie.