Co warto wiedzieć o pewnych zabezpieczeniach w hotelach? Jakiego typu najlepiej znać?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Duża liczba hoteli zastanawia się nad wprowadzeniem systemu kontroli dostępu, dzięki któremu zwiększa się bezpieczeństwo hotelowych gości. To bardzo dobre rozwiązanie, ale co warto o tym wiedzieć? Jak to rozumieć?
system kontroli dostępu w hotelu
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com


System kontroli dostępu w hotelu to sprzęt, jak zamki hotelowe, do szafek czy czytniki kart a także oprogramowanie, jakie tym wszystkim zarządza. Jest to szczególny typ system kontroli, a najważniejsze w nim to zagwarantowanie czasowego dostępu wielu osobom, które nie są pracownikami hotelu, do pokoi oraz wybranych pomieszczeń. Tego rodzaju system kontroli umożliwia na zdefiniowanie kilku grup, a więc przypisanie im podobnych albo niemal identycznych uprawnień dostępu.


podjazd
Author: Elektrolux
Source: http://www.doman.com.pl


W określonych przypadkach, systemy kontroli dostępu w takim miejscu przyłączone są nowoczesnym oprogramowaniem aby zarządzać hotelem, pozwala to np. na przydzielenie dostępu do określonych pomieszczeń, zależnie od zakupionych usług przez gościa hotelowego. interesującym rozwiązaniem jest także elektroniczny zamek hotelowy, który określany jest też hotelową klamką. Zamek mechaniczny i czytnik kart, silniczek sterujący ryglem jak i elektronika - to wszystko obsługuje najważniejsze elementy zamka.


Umożliwiają one to, aby hotelowi goście mieli wygodny dostęp do pokojów, a służą do tego profesjonalne karty, które są zaprogramowane przez pracowników recepcji. Takiego typu zamki mają pamięć, w której zapisują godziny otwarcia, jak również identyfikatory otwierających kart.
Mogą być zasilane bateriami lub stałym zasilaniem. To najistotniejsze, najbardziej dopasowane systemy w hotelach, które stosowane są bardzo często. Są też inne, ale nie tak powszechne.