Nowoczesne sposoby na ścianę

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wznosząc prywatny dom podstawową sprawą jest zdecydowanie jaki typ ścian zastosujemy. Niestety dziś wybór nie jest tak banalny jak drzewiej. Błąd wyborze może nas narazić na istotne wydatki, Nie chodzi jedynie o oszczędność energii ale także koszt przyszłego docieplania chatki.


porady z branży
Author: Wienerberger.
Source: Wienerberger.
Kolejnym krokiem jest znalezienie właściwego rodzaju muru. Dzisiaj wykorzystuje się z reguły 3 warianty ściany jednoelementowe, dwuwarstwowe trójwarstwowe. Wszelkie ściany mogą być ekologiczne,będzie to zależeć od użytych do jej konstrukcji materiałów.

Różnice między wyszczególnionymi typami ścian kryją się w ich nazewnictwie. Dobór przede wszystkim musimy uzależnić od zamożności naszej kasy. jednoelementowy mur jest względnie niedrogi oraz szybki w budowaniu Plusem takiego typu murów jest fakt że pustaki porotherm w ścianie zastosowane pełnią funkcje nośną i jednocześnie separują pomieszczenie termicznie. Do wznoszenia takich murów nieodzowne jest wprawa aby ustrzec się tak zwanych mostków termicznych. Poprzez które nasz dom traci ciepło.

Jak niezbędna nam jest doskonalsza izolacja termiczna proponuje używanie następnego wariantu muru w zgodzie z nazwą składa się z dwu elementów. Ściany nośnej oraz powłoki izolacyjnej Ma ściana lepsze własności termiczne jest troszkę droższa od poprzedniczki lecz wyższe właściwości co w rezultacie przy wielkich pomieszczeniach może być zyskowne. Dzięki dużemu minimalizacji strat ciepła. Na nieszczęście negatywem tego rozwiązania jest znaczny czas budowy. Też w przypadku tego wariantu muru bezbłędnie nadają się pustaki porotherm. Do budowli potrzebujących doskonałego docieplenia najlepiej konstruować mury trójwarstwowe -


ściana działowa z pustaków Porotherm
Oczywiście tylko mury to tylko początek. Następnym krokiem kiedy już mamy wybudowane ściany oraz zainstalowane wszelkie niezbędne instalacje jest tynkowanie i tutaj tak samo jak w wypadku murów mamy spory wybór. Od klasycznych tynków gipsowo-cementowych po tynki akrylowe ich dobór zależy w znacznym stopniu od użytego muru ale również od zdania inwestora. Jeżeli już jesteśmy przy wyglądzie domu istotne jest ażeby pasował do otoczenia nawet jeśli nie do końca zgodne to jest z planami właściciela gniazdka. Nie ma albowiem nic w wyższym stopniu okropnego niż różowy domek wśród stylowych drewnianych siedzib.