Jaki projekt domku wyselekcjonować, żeby nie żałować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Na rynku są należyte, jak także złe projekty. Zagwozdka w tym, w jaki sposób je od siebie odróżnić. Poniżej nasza recepta na ograniczenie do minimum niebezpieczeństwa złego doboru.


Selekcjonowanie projektu budynku jednorodzinnego jest to ciężka praca. Należy ją rozpocząć od zdefiniowania potrzeb własnej rodziny, co nie jest zupełnie łatwe.


projekty domów z kosztorysem
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA


Łazienka, szkło lacobel
Author: Lacobel.eu
Source: http://lacobel.eu/


Potem powinno się rozwiązać mnóstwo przestrzennych łamigłówek, zaś na końcu - dokonać dziesiątków wyborów. Najlepiej, jeżeli w tej pracy pomaga specjalista - architekt, do jakiego mamy zaufanie, jaki pozna nasze wymogi a także będzie mógł nam poradzić. Niestety, nie wszyscy mogą sobie przyzwolić na takową pomoc, a tym bardziej na projekt na indywidualne zlecenie. Znaczna część budujących w Polsce kupuje zatem gotowe projekty, wybierając je bez profesjonalnej pomocy. Takie projekty domów z kosztorysem są z reguły tańsze i łatwiej dostępne - wystarczy wejść do większego sklepiku z prasą, ażeby stać się posiadaczem całkiem pokaźnej paczki różnorodnych katalogów. Na poszukiwanie budynku w katalogu należy zdecydować się wówczas, gdy trudno nam określić własne potrzeby. Przeglądając różnorodne wyjścia, mamy sposobność "nauczyć się domu" oraz zdefiniować swe potrzeby. Bo przeglądanie projektów to troszeczkę jak przymierzanie ubrań - pomaga wyimaginować sobie, jak będziemy się czuć w przeróżnych domach.
W jaki sposób ustrzec się omyłek? Na co zwrócić szczególną uwagę? Niełatwo udzielić dobrych porad. Wpierw warto dokonać pozytywnej selekcji projektów pod kątem potrzeb rodziny. Wnętrze domu musi odpowiadać rytmowi jej egzystencji oraz przyzwyczajeniom jej członków.


Po co nam ładny salon kąpielowy, z jakiego czarów nie sposób korzystać, gdy za drzwiami cały czas stoi kolejka chętnych do kąpieli? Po co nam wielki salon oraz jadalnia, jeśli z rzadka przyjmujemy gości, a w mieszkaniu poszukujemy prywatności i zacisznych kącików do pracy? Dla dużej rodziny, jakiej większa część członków zaczyna dzień o tej samej porze, lepiej wybrać projekt z odpowiednią liczbą mniejszych toalet a także kuchnią tak dużą, aby pomieściła wygodne miejsce do jedzenia, bądź powiązaną bezpośrednio z jadalnią, w której można zjeść szybkie śniadanie.