Wszechobecne wykorzystywanie osuszaczy powietrza w wielu branżach produkcyjnych oraz gospodarstwie domowym.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Osuszacze powietrza są nieodzownym urządzeniem wszędzie tam, gdzie pojawia się zbyt duża wilgoć, której w żaden sposób nie można szybko zlikwidować. W związku z tym, osuszacz powietrza powinien pojawić się w hurtowniach, w których składowane są artykuły wrażliwe na wilgoć a poziom wilgotności musi być kontrolowany np. w wypożyczalniach książek, archiwach, w piwnicach i pralniach, stacjach uzdatniania wody, masarniach.


Author: andrum99
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze powietrza mają jedną, podstawową funkcję – zlikwidować w ekspresowym czasie cały zbytek wilgoci z danego pomieszczenia. Jest niezastąpiony w obszarach popowodziowych, i również wokół budowy domu, np. do błyskawicznego osuszania murowanych ścian. Istnieje kilka typów urządzeń do suszenia ścian, wśród których wymienia się osuszacze powietrza domowe, półprofesjonalne, profesjonalne i przemysłowe.

Kategoryzacja ta została stworzona w oparciu o miejsce wykorzystania osuszacza powietrza. Osuszacze powietrza domowego typu usuwają skutecznie nadmiar wilgoci z niedużych powierzchni, równocześnie przeciwdziałając powstawaniu grzybów i rozwojowi drobnoustrojów. Jeżeli osuszacz powietrza wyposażony jest w aktywny filtr, niweluje brzydkie zapachy.

Domowe osuszacze powietrza używa się w lokalach użytkowych, garażach, spiżarniach, łazienkach, suszarniach i czytelniach. Osuszacze powietrza pełnią ważną rolę w przemyśle spożywczym. Energicznie rozwijająca się branża stawia coraz wyższe warunki w stosunku do szeroko pojętej działalności.

Podczas procesu produkcyjnego, pakowania, przesypywania czy sortowania materiałów sypkich np. proszków, granulatów, przypraw, cukru i innych surowców podatnych na działanie wilgoci, niezwykle ważne są właściwe warunki otoczenia w pomieszczeniu, w którym przeprowadza się takie prace.


termometr
Author: Forecaster
Source: Forecaster
Urządzenia do usuwania wilgoci basenowe, instalowane są różnego rodzaju krytych basenach, tam gdzie wymagana jest weryfikacja wilgotności w pomieszczeniach, aby ochronić przed rdzewieniem i zachować odpowiedni stan techniczny wyposażenia dla użytkowników. Wykorzystanie osuszaczy powietrza w halach sportowych oraz klubach fitness pozwala na sprawdzanie wilgotności oraz zagwarantowanie prawidłowych warunków niezbędnych do ćwiczeń.