Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

W ubiegłych latach w naszym kraju buduje się coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Źródła tej tendencji doszukiwać można się w kliku warunkach. Do najbardziej istotnych należą: ustabilizowana sytuacja na rynku deweloperskim, korzystna polityka rządu a także wzrost zasobności portfela Polaków.


Sytuacji sprzyjają również programy takie jak Mieszkania Dla Młodych.


Nowe mieszkania na sprzedaż bardzo często są w stanie deweloperskim. Zwrot ten jest jednak niezwykle często różnie interpretowany. Co w istocie oznacza? Sprzedawcy nieruchomości coraz częściej unikają go, ponieważ wiązany jest z niskim jakością. Standard wykończenia, czyli innymi słowy wykonastwo mieszkań jest kwestią nieco wątpliwą. Nie określają go bowiem żadne przepisy. Dla wybranego mieszkania oznaczać ono może z wysokim standardem, które budują dla przykładu drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, dla innego zaś to samo określenie oznacza dużo skromniejsze wykończenie.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do www, a przeczytasz informacje na omawiany wątek, który z pewnością Cię zainteresują.

Zwykle ma to odzwierciedlenie w kosztach.
Standardowe rozwiązania spotykane w stanie deweloperskim to: wylewka betonowa lub cementowa, okna - więcej na temat - PCV, parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W mieszkaniach luksusowych dominują standardy przyjazne środowisku na równi z najlepszymi materiałami oraz starannym wykończeniem.


Bardzo popularne w trendach są lokale uzupełnione o rozszerzoną ofertę. Można w jej ramach dobrać za ekstra opłatą drzwi, podłogi czy ceramikę łazienkową. Mimo, iż zwiększa to koszty, to daje możliwość, aby nie martwić się o wykończenie. Niektórzy preferuje jednak nieruchomości niewykończone.


mieszkanie - wizja
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Przy kupnie lokalu w stanie surowym watro uważnie czytać także umowę, która mówi o specyfikacji stanu deweloperskiego. Powinny być one wypisane w załącznikach oraz obejmować takie elementy jak: gatunek materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się także informacje czy w standardzie znajdują się np.


drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.


Świadomość co do powyższych kwestii ciągle rośnie, proporcjonalnie do popularności planujących zakup mieszkań. Rozwijająca się branża deweloperska troszczy się również o standardy swoich usług.